.

کشاورز کاتب، قرآن خود را به آستان قدس رضوی اهدا کرد

یکی از کشاورزان شهرستان ابرکوه، قرآنی را که با دست خود کتابت کرده است به گنجینه مخطوطات آستان قدس رضوی اهدا کرد. این حرکت پس از اهدای قرآن دست‌نویس پیشین این کشاورزِ کاتب قرآن، به رهبر معظم انقلاب صورت گرفت.

1396/9/20 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، معاون اجرایی اداره مخطوطات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی از اهدای قرآنی خبر داد که کاتب آن یکی از کشاورزان شهرستان ابرکوه استان یزد است.
علی‌اصغر کهن، اظهار داشت: این قرآن به خط نسخ و با قلم خودنویس شش‌سر به شیوه عثمان‌طاها کتابت شده است.
وی خاطرنشان کرد: این قرآن دومین قرآنی است که به دست احمد یوسفیان کتابت شده است و این در حالی است که کاتب، اولین قرآن دست‌نویس خود را به رهبر معظم انقلاب اهدا کرده است.
احمد یوسفیان؛ کاتب این قرآن، با بیان اینکه کتابت، یک سال به طول انجامیده است گفت: هر شب پس از هشت تا دوازده ساعت کار کشاورزی پای کتابت قرآن نشستم و از هر واژه‌ای که نوشتم انرژی گرفتم.
وی در رابطه با انگیزه خود از کتابت قرآن بیان کرد: فکر اینکه وقتم به بطالت و غیبت می‌گذرد و مشخص نیست تا چه زمانی عمرم به این دنیا باشد باعث شد حدود ده سال پیش به کتابت قرآن رو بیاورم.
یوسفیان افزود: قرآن نخست به شیوه نی‌ریزی بود که در سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد و شهرستان ابرکوه، به ایشان اهدا کردم و یکی دو سال پس از آن نیز کتابت این قرآن را با الگو گرفتن از شیوه عثمان‌طاها آغاز کردم و هر شب پنج تا شش صفحه از قرآن را نوشتم.
وی که متولد سال 1332 شمسی است، خود را نوه پدربزرگی روحانی و مادربزرگی که مدرس قرآن بوده است معرفی کرد و ادامه داد: مادرم به نام فاطمه ناظمی، حافظ ادعیه‌ای چون دعای کمیل و برخی سوره‌های قرآن و حدود 4 هزار بیت شعر از مثنوی، نظامی و دیگر کتب ادبی بود.
این کشاورزِ کاتب قرآن، دائم‌الوضو بودن را از برکات کتابت قرآن خواند و گفت: به دنبال کتابت قرآن بسیاری از مشکلات مادی و معنوی‌ام برطرف شد، رونق اقتصادی و سلامتی اولاد را برایم به همراه آورد و با وجود ناتوانی مالی توانستم به حج واجب و چندین بار به سفر کربلا مشرف شوم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
قرآن خطی نفیس مذهّب به گنجینه مخطوطات آستان قدس رضوی اهدا شد
بیش از370 نسخه خطی نفیس به گنجینه مخطوطات آستان قدس رضوی اهدا شد
تفسیری کم‌نظیر از قرآن کریم به زبان فارسی، جذب گنجینه مخطوطات آستان قدس رضوی شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.