.

مدیر مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی:

اتحاد اعتاب مقدس دستاوردهای تربیتی زیارت را افزایش می‌دهد

مدیر مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی گفت: اتحاد اعتاب مقدس دستاوردهای تربیتی زیارت را افزایش می دهد.

1396/9/25 شنبه

به گزارش آستان‌نیوز، محمد علی موحدی محصل در حاشیه نشست نمایندگان آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ایران اسلامی که به میزبانی مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: طی پنجمین جلسه نمایندگان اعتاب چارچوب فعالیت های کمیته نمایندگان در رابطه با دوره بعدی اجلاس اعتاب جهان اسلام مشخص شد.
وی افزود: در این دوره محورهای اجلاس سوم اعتاب متبرک شامل هم‌افزایی، تبادل تجارب و اقدامات مشترک میان استان‌های مقدس، مصوب شد تا کارگروه‌های مختلفی تحت عناوین مندرج در دستور کلی تشکیل شده و وظایف و دستور کار آن¬ها در کمیته نمایندگان طراحی شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی محصل ادامه داد: هم‌چنین کمیته‌های نمایندگان موظف شدند تا گزارشی از نتایج نشست کارگروه‌های تشکیل شده در جلسات بعدی ارائه دهند و پس از بحث و بررسی، دستور کار طرح‌ها و برنامه‌ها آماده شده و پس از تصویب ابلاغ شود.
وی در خصوص ضرورت و اهمیت اتحاد میان آستان‌های مقدرس و بقاع متبرک عنوان کرد: باتوجه به اینکه اهداف، کارکردها و عملکردهای همه آستان‌های مقدس مشترک است، چنانکه همگی در کنار یکدیگر قرار بگیرند، درصد بازدهی فعالیت‌های آن‌ها افزایش یافته و نتیجه این مشارکت و حاصل این اتحاد قطعا تسهیل امر زیارت برای زائران خواهد بود.
موحدی محصل اظهار کرد: هم‌چنین با این هم‌افزایی، ارائه خدمات بهتر، عمیق‌تر، دقیق‌تر و وسیع‌تر صورت می‌گیرد؛ به عنوان مثال اگر زائر امام حسین(ع) در ایام اربعین حسینی در جریان برنامه مشارکتی میان این مجموعه‌ها قرار بگیرد، در عبور از هر مسیری نتایج خوبی حاصل خواهد کرد، چراکه حاصل این اتحاد، افزایش دستاوردهای معنوی و تربیتی زیارت خواهد بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.