.

گزارشی حضور پرشور مردم مشهد در راهپیمایی 14 دیماه؛

این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده

امروز مردم مشهد قطره قطره به دریای مواج و خروشان حامیان ولایت پیوستند و با راهپیمایی علیه آشوبگران بار دیگر با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید بیعت کردند. آنها امروز یکپارچه و یک صدا فریاد مرگ بر آمریکا را سر دادند. باز هم مثل همیشه میعادگاه عاشقان ولایت صحنه میدان شهدای مشهد است.

1396/10/15 جمعه

عقربه‌های بلند و سیاه ساعت ما را به زمان برگزاری راهپیمایی بزرگ مردم ولایتمدار مشهد علیه آشوبگران و نزدیک می‌کند. باز هم میدان شهدای مشهد به صحنه دلدادگی مردم با ولایت تبدیل شده است. باز هم قرار است برگ زرین دیگری در کتاب انقلاب ثبت می‌شود تا دنیا بداند ملت ایران همیشه بیدار است.

حضور مردم و مسئولین
هنوز دقایقی به آغاز راهپیمایی مانده است و عرصه میدان شهدا مملو از جمعیت شده. مردم انقلابی و ولایتمدار مشهد با دل‌هایی سرشار از عشق به ولایت و در حالی که پرچم‌ها و پلاکارهای مختلفی در دست دارند در این میدان حضور پیدا کرده‌اند. نماینده ولی فقیه آیت‌الله سید احمد علم الهدی مسئولان و مسئولان استانی و شهردار مشهد هم آمده‌اند تا در کنار مردم و همراه آنها فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر فتنه‌گر سر بدهند و صحنه دیگری از اتحاد ملت و دولت را به رخ دنیا بکشند. در میان جمعیت مادری با عکس پسر شهیدش آمده است تا با حضورش در این راهپیمایی اعلام کند همه ما مثل پسرش محمد تا آخرین قطره خون پای انقلاب ایستاده‌ایم و دشمن نمی‌تواند با فتنه‌گری و اغتشاش در صف انقلابیون رخنه کند و در میان آنها تفرقه افکنی کند.

فریاد الله اکبر
طنین انداز شدن فریاد دشمن شکن «الله اکبر» از بلندگوها و همراهی مردم نقطه آغاز راهپیمایی پرشکوه مردم در روز چهاردهم دیماه است. جمعیت راهپیمایان یک صدا و همنوا با هم فریاد «الله اکبر» و «مرگ برآمریکا» سر می‌دهند و به سمت بارگاه نورانی امام رضا(ع) که نقطه پایانی این راهپیمایی است به راه می‌افتند. مردم امروز به خیابان‌ها آمده‌اند تا بگویند در برابر دشمنان بیگانه متحد و یک صدا هستند و با این اتحاد مشت محکمی بر دهان فتنه‌گران و کسانی که می‌خواهند از اعتراضات مردمی را به اغتشاش بکشانند و خیابان‌های شهر را نا امن کنند بزنند. امروز زن و مرد، پیر و جوان بزرگ و کوچک همه آمده‌اند تا با ولایت پیمانی دوباره ببندند و به رجز خوانی‌های دشمن در حمایت از فتنه‌گران آشوبگر پایان دهند و امید دشمنان را برای همیشه ناامید کنند.

میثاق با ولایت
جمعیت راهپیمایان با فریادی رسا در دفاع از قلب تپنده این نظام یعنی مقام عظمای ولایت شعار«این همه لشکر آمده ...به عشق رهبر آمده»، «ما همه سرباز تواییم خامنه‌ای... گوش به فرمان تواییم خامنه‌ای»، «جانم فدای رهبر»، «رهبر اگر فرمان دهد غسل شهادت می‌کنم» و «ما همه سرباز توایم خامنه‌ای... گوش به فرمان توایم خامنه‌ای»، «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» بار دیگر حمایت خود را از ولی فقیه زمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اعلام کردند و با ولایت میثاقی دوباره بستند. مردم ولایتمدار مشهدالرضا(ع) در این روز بارها شعار «مرگ بر آمریکا»، مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر منافق»، «مرگ بر فتنه‌گر» را سر دادند و مسیر میدان شهدا تا حرم مطهر رضوی را به صحنه‌ای برای به نمایش گذاشتن عشق مردم این شهر به نظام و رهبری تبدیل کردند.

اگر متحد با هم باشیم...
هرچه سیل خروشان جمعیت شرکت کننده در راهپیمایی به حرم مطهر رضوی نزدیک‌تر می‌شوند شعارهای انقلابی شور بیشتری به خود می‌گیرد. دیدن این همه جمعیت و یکپارچگی و یک صدایی آنها حسین رضایی پیرمرد 70 ساله مشهدی را یاد روزهای سخت اما پرخاطره انقلاب انداخته است. او می‌گوید: در زمان انقلاب دشمن ما خیلی قوی‌تر بود ولی توانستیم با اتحاد آنها را شکست دهیم. امروز که دشمن خیلی ضعیف است و قدرت زیادی ندارد. ما اگر با هم متحد باشیم و پشت سر رهبرمان حرکت کنیم دشمن نمی‌تواند به ما ضربه‌ای بزند و این اغتشاش‌ها جز آبرو ریزی برای دشمن سود دیگری ندارد.

گوش به فرمان رهبر
با یکی از نوجوان‌های نسل چهارمی انقلاب که همراه دوستانش در این راهپیمایی شرکت کرده هم صحبت می‌شویم. عشق به رهبری و ولایت، محمد را امروز به خیابان‌ها کشانده است. او در باره انگیزه‌اش از حضور در این راهپیمایی باشکوه می‌گوید: این راهپیمایی با شکوه باعث ترس دشمنان و فتنه‌گران می‌شود و دشمن باید بداند که ما نوجوانان و دانش‌آموزان همیشه پشت سر رهبر و گوش به فرمان او هستیم. آمده‌ام تا دشمن بداند ما پشت رهبرمان ایستاده‌ایم و هر چقدر هم تلاش کند نمی‌تواند ما را از خط رهبری جدا کند. جواد خادم یکی دیگر از نوجوانان شرکت کننده در این مراسم است. او در حالی که پلاکارد جانم فدای رهبر را به دست دارد می‌گوید: آمریکا از فتنه‌گران دفاع می‌کند و برای همین امروز به خیابان‌ها آمده‌ایم تا با همه وجود بگوییم«مرگ بر آمریکا».

اعتراض باید قانونی باشد
طیبه شمس بانوی زائری است که از تهران برای زیارت امام رضا(ع) مشرف شده و این روزها میهمان شهر بهشت است. هرچند مسافر است و به قصد زیارت به مشهدالرضا(ع) آمده است اما امروز مهمترین وظیفه خود را شرکت در این راهپیمایی دانسته و می‌گوید: در تهران هم اغتشاش گران دست به آشوب و فتنه‌گری می‌زنند. البته قبول دارم که مشکلات اقتصادی خیلی زیاد است و دولت باید به فکر بهبود وضعیت اقتصادی مردم باشد ولی با اغتشاش کاری از پیش نمی‌رود و جامعه نا امن می‌شود و دشمن می‌تواند از این وضعیت به نفع خود استفاده کند. این بانوی زائر ادامه می‌دهد: وضعیت کار جوانان هم خوب نیست و اگر کشور نا امن شود اوضاع بدتر می‌شود باید اعتراضات خود را به صورت قانونی به مسئولان منتقل کنیم و دست در دست هم دهیم تا مشکلات کشور حل شود.

اغتشاش به نفع مردم نیست
حجت‌الاسلام گردپور شهری امام جماعت یکی از مساجد شهر که همراه فرزندش در این راهپیمایی شرکت کرده معتقد است مردم مشهد با حضور پرشور در این راهپیمایی نشان دادند که مثل همیشه در کنار انقلاب هستند و با اتحاد می‌توانند هر فتنه‌ای را خنثی کنند. وی ادامه داد: مردم در این راهپیمایی شرکت کردند ولی با این وجود از برخی از مشکلات مانند رانت خواری و تبعیض طبقاتی و مشکلات معیشتی گلایه دارند ولی هرگز با اصل نظام مخالفتی ندارند ولی دشمن می‌خواهد اعتراضات مردم را به بی‌راهه بکشاند و آن را مخالفت مردم با اصل نظام جلوه دهند. ما با اغتشاش موافق نیستیم ولی همه ما به نوعی معترض مشکلات اقتصادی موجود در کشور هستیم و مسئولان باید به فکر حل مشکلات مردم باشند. وی اغتشاشات خیابانی را باعث تحمیل شدن هزینه‌های زیادی به دولت و ملت می‌شود که هیچکدام از اینها به نفع مردم و دولت نیست.

پاسخ دندان شکن
آری حضور پرشور مردم در راهپیمایی 14 دیماه پاسخ دندان شکنی بود به کسانی که با سوء استفاده از اعتراضات مردمی و به اغتشاش کشاندن آن سعی کردند امنیت اجتماعی را بر هم بزنند و با اقدامات ناشایست خود باعث هتک حرمت و اهانت به ارزشهای مقدس انقلاب اسلامی شدند. مردم باز هم با دل‌هایی لبریز از عشق به رهبری به میدان آمدند و حال این مسئولان هستند که باید پاسخ این حضور به موقع را بدهند و در جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی انها گام بردارند.

گزارشگر: بتول پرهیزگار
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.