.

سخنران حرم مطهر رضوی:

اشتغال زنان نباید باعث غفلت آن‌ها از تربیت فرزند شود

کارشناس دینی گفت: اشتغال زنان در بیرون از خانه نباید باعث غفلت آن‌ها از تربیت فرزند شود.

1396/10/19 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، سیده قدسیه موسوی در سلسله جلسات بیان معارف اهل بیت(ع) که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تبیین نقش زن در خانواده پرداخت و گفت: مهمترین وظیفه یک زن تربیت فرزند و همچنین همسرداری است.
وی تصریح کرد: متاسفانه امروزه بخش عمده‌ای از زنان شاغل هستند و در بیرون خانه کار می‌کنند و فرصت زیادی برای پرداختن به تربیت فرزند و رسیدگی به امور خانه را ندارند که این امر باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده‌ای در خانواده‌ و جامعه شده است.
این کارشناس مذهبی با تاکید بر نیاز کودک به عاطفه مادری، اظهار کرد: خانمی که شاغل است، فرزند خود را یا به مهد کودک‌ می‌سپارد یا اینکه او را در خانه مادر بزرگ و ... رها می‌کند، غافل از اینکه مهمترین نیاز کودک در این سن عاطفه مادری و قرار گرفتن در کنار مادر است.
وی افزود: کودکی که از آغوش گرم مادر محروم باشد، در سنین نوجوانی و جوانی دچار بحران‌های روحی خواهد شد، چرا که مهمترین نیاز او در کودکی برآورده نشده است و هنگامی که بزرگ شد دیگر جبران این خلاء عاطفی برای او غیرممکن است.
موسوی با بیان اینکه مادران شاغل برای کسب درآمد بیشتر و ایجاد رفاه برای فرزندان خود مشغول به کار می‌شوند، گفت: هرچقدر هم درآمد زن بالا باشد، به از دست دادن فرصت تربیت فرزند نمی‌ارزد. چرا که وقتی فرزند در سنین نوجوانی و جوانی دچار ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی شد، با هزینه کردن چندین برابر این پول نمی‌توان او را تربیت کرد.
وی ابراز کرد: زنی که بیرون خانه مشغول کار است، قادر نخواهد بود به درستی وظایف مادری خود را انجام دهد و از مشکلات و دغدغه‌های فرزند خود غافل می‌شود. در صورتی که کودک همواره به حمایت و هدایت والدین و به خصوص مادر نیاز دارد.
سخنران حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه مربیان و معلمان مهدکودک‌ها و مدارس به هیچ عنوان انگیزه و دلسوزی یک مادر را ندارند، ابراز کرد: هرچند مربی و معلم تا حدودی می‌تواند وظیفه تربیت و هدایت فرزند را به عهده بگیرد، ولی مناسب‌ترین و بهترین گزینه برای تربیت فرزند، مادر است.
وی بهترین ثمره زندگی را تربیت فرزند صالح دانست و افزود: اگر زنان در تربیت فرزند کوشا باشند و تربیت آن¬ها را به جامعه، مدرسه و اطرافیان نسپارند، قطعا فرزندان جامعه ما همه صالح خواهند بود و این فرزندان صالح می‌توانند جامعه‌ای سالم را به وجود بیاورند.
مدرس حوزه با بیان اینکه خانه‌داری برای زن یک افتخار بزرگ و یک ارزش است، ابراز کرد: متاسفانه برخی از زنان دچار این باور غلط هستند که اشتغال زن باعث ارزش او می‌شود و همین باور غلط باعث شده که زنان خانه‌دار از وضعیت خود ناراضی باشند، در صورتی که بهترین کار برای یک زن از منظر اسلام خانه‌داری است.
موسوی در ادامه گفت: یکی دیگر از وظایف زن در محیط خانواده قوت قلب دادن به همسر و هدایت او است. زنی که کانون خانواده را گرم کند و تنها به فکر تجملات و چشم و هم چشمی در زندگی نباشد، قطعا کانونی گرم در خانواده ایجاد می‌کند که مرد در آن احساس آرامش کند.
وی بیان کرد: گاهی زن با زیاده خواهی و تجمل گرایی باعث می‌شود مرد برای کسب درآمد بیشتر و برآورده کردن خواسته‌های زن آلوده به درآمد حرام شود و این درآمد لقمه حرام را به دنبال دارد و لقمه حرام نیز بزرگترین آفت برای تربیت فرزند است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تفاوت گذاشتن بین فرزندان زمینه‌‏ساز ضربه‏‌های روحی به آن‌ها می‎شود
خانواده ایمانی مهد تربیت فرزندان ولایت‌مدار است
والدین در حمایت از فرزندان افراط و تفریط نداشته باشند
رازهای تربیت فرزند در «دین، نشاط، زندگی» تبیین می‌شود
  • 1397/4/3 يكشنبه رازهای تربیت فرزند در «دین، نشاط، زندگی» تبیین می‌شود
    رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در هفته جاری بیش از یازده جلسه برنامه دین، نشاط، زندگی و پرسمان دینی در حرم رضوی برگزار می‏‌شود، گفت: در این جلسات موضوع رازهای تربیت فرزند و ایجاد آرامش در خانواده تبیین خواهد شد.
تربیت صحیح فرزندان در سایه آرامش خانواده امکان پذیر است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.