.

از ابتدای سال 96

810 تن شیر در دامداری صنعتی طبس تولید شد

810 تن شیر از ابتدای سال 96 در دامداری صنعتی طبس وابسته به آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) تولید شده است.

1396/10/20 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان این خبرگفت: از ابتدای سال جاری 810 تن شیر و 20 تن گوشت قرمز در این دامداری تولید شده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 تن افزايش توليد شیر داشته است.
حمزه سپهریان عنوان کرد: شیر تولیدی دارای چربی 7/3، پروتئین 1/3 و بار میکروبی زیر 100 هزار است که حاکی از تولید شیر صنعتی با کیفیت و بهداشتی در این مجتمع می باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر موجودی کل گله 270 راس گاو  شامل 113 راس گاو مولد، 95 راس تلیسه آبستن و غیرآبستن و 62 راس گوساله نر است که سالانه 1100 تن شير و 30 تن گوشت قرمز توليد مي‌شود.
سپهریان دامداری صنعتی آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) را به عنوان یکی از برترین مجموعه های دامداری صنعتی در طبس برشمرد و افزود: این مجموعه در روستای همت آباد، حد فاصل6 کیلومتری شمال غربی شهر طبس قرار دارد که در سال 1383 در زمینی به مساحت 2 هکتار تاسیس و دارای بخش‌های اداری، انبار نگه داری علوفه و کنسانتره، سیلوی نگه‌داری ذرت علوفه‌ای، بهاربندهای نگهداری گاو شیری و سایر گروه‌های دامی، گوساله دانی، زایشگاه و شیردوشی است.
مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) تصریح کرد: در دامداری صنعتی طبس برنامه های پيشرفته توليد مثلي، ژنتیک و اصلاح نژاد انجام می‌شود که در سال جاری با استفاده از این برنامه‌های هدفمند 27 راس گاو به جمعیت گله افزوده شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.