.

سخنران حرم مطهر رضوی:

عمل به نسخه‌های دینی تنها راهکار حل مشکلات است

کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه دین اسلام برنامه زندگی را برای تمام جوامع در همه شرایط و برهه های زمانی با توجه به نیاز انسان‌ها ارائه کرده است، گفت: عمل به نسخه های دینی تنها راهکار حل مشکلات است.

1396/10/20 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین اسداله اسدی در سلسله سخنرانی های رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی با بیان بخشی از اثرات ایمان در آرامش روحی انسان،  اظهار کرد: ساختار روحی و روانی انسان بر اساس اصول و مبانی نشات گرفته از دین تبیین می‌شود و آنچه در آداب دین اسلام آمده است برای تعالی روح بشر است.
وی افزود: امروز ما باید موثرترین برنامه‌ها و نسخه های درمان دردها و بیماری‌های روحی و روانی انسان‌ها را درآیات قرآن و آموزه های آخرین فرستاده خداوند و ائمه اطهار(ع) به عنوان طبیبان راستین روح و روان بشریت جستجو کنیم.
حجت الاسلام اسدی با اشاره به اینکه  توجه و عمل به نسخه های دینی تنها راهکار حل مشکلات است، ابراز کرد: امروز حقایق دینی در تامین سلامت تن و روان مورد غفلت واقع شده است، این در حالی است که طب اسلامی و پیشنهادات دینی موثر ترین راه درمان بیماری هاست.
خطیب بارگاه منور امام رضا(ع) با بیان اینکه پدید آمدن پیشرفت و تکنولوژی یکی از دلایل مهم بی توجهی و فاصله گرفتن از طلب اسلامی است، گفت: گرفتار شدن جامعه به پرخاشگری و به وجود آمدن پدیده‌هایی همچون عدم عفو وگذشت، گسترش ناملایمات در بین مردم، کمرنگ شدن نشاط و شادمانی، رونق ناهنجاری ها و... از جمله آثار غفلت از نسخه های دینی است.
وی با بیان حدیثی از امام هشتم(ع) که فرموده اند: «التودُّد إلى الناس نصفُ العقل؛ مهرورزی با مردم نیمی از عقل است»، خاطرنشان کرد: جامعه ای که مردم آن پیرو اهل بیت(ع) هستند، باید در زمینه آرامش به عالی ترین درجات برسد.    
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه قرآن جامع ترین نسخه برای درمان امراض روحی است، افزود: دین اسلام در تمامي امور زندگی بشریت داراي آموزه و دستوراتي است كه عمل به آن‌ها موجب رفع مشکلات می‌شود.
وی در ادامه سلام کردن را یکی از معیارهای دوستی عنوان کرد و گفت: در روایات اهل بیت(ع) آمده است که سلام عامل افزایش دوستی و محبت است، لذا در دین اسلام در این باره بسیار سفارش شده‌ است و آن را امر مستحبی دانسته اند که از طرف خداوند متعال دارای پاداش بسیار است.
حجت الاسلام اسدی با بیان روایتی از اهل بیت(ع) که فرموده اند: «سلام کردن هفتاد ثواب دارد که شصت و نه بخش آن از سلام ‏کننده است و یک بخش آن براى جواب دهنده است، اظهار کرد: سلام کردن مستحب ولی پاسخ آن واجب است اما در این مورد عمل مستحب از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که سلام کردن برکات زیادی را به دنبال دارد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
نقش خانواده در تربیت نسل منتظر و مهدوی تبیین شد
سیره اهل‎بیت(ع) منشور بی‎نظیر زندگی موفق است
دستیابی به زندگی آرمانی با مطالعه و عمل به رساله حقوقی امام سجاد(ع) میسر است
صفاى زندگى به حاکمیت عشق و علاقه در خانواده وابسته است
انجام کار نیک غذای شادی‌آفرین روح مومن است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.