.

به همت معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی؛

آیین تجلیل از خدام فعال دهه آخر ماه صفر برگزار شد

به همت معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی آیین تجلیل از خدام بارگاه منور رضوی که در دهه پایانی ماه صفر در ایستگاه‎های استقبال از زائران به زائران پیاده حضرت رضا(ع) خدمت رسانی می‌کردند، برگزار شد.

1396/10/21 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، در این برنامه که با حضور افزون بر 600 نفر از خدمه و خدام خواهر و برادر برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی واعظ موسوی گفت: خادمان حرم حضرت رضا(ع) باید در خصوص شخصیت آن حضرت مطالعه داشته باشند و سیره و رفتار ایشان را بشناسند و خود را از لحاظ شخصیتی به این امام رئوف شبیه کنند.
وی با اشاره به شخصیت حضرت رضا(ع) تاکید کرد: همان طور که این حضرت دلی به وسعت دریاها و آسمان‎ها داشتند، خواسته‎های ما از حضرت رضا(ع) نیز باید در همین راستا باشد، به این معنی که قبل از درخواست هر نوع خواسته‌‏ای ابتدا داشتن ظرفیت آن را از ایشان طلب کنیم.
واعظ موسوی در ادامه گفت: خادمی حضرت رضا(ع) خود ظرفیتی عظیم از مکارم اخلاقی می‎طلبد که ابتدا شخص باید این مکارم را از ایشان طلب کند تا در ادامه بتواند خادم واقعی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) باشد.
خطیب بارگاه منور رضوی با بیان این مطلب که رافت و مهربانی یکی از ارکان شخصیتی امام رضا(ع) بود، تصریح کرد: تمام ائمه اطهار(ع) به خصوص حضرت رضا(ع) بدی را با خوبی پاسخ می‎گفتند و این مسئله خود یکی از رازهای جاودانگی و جاذبه‌های تاریخی این خاندان بزرگوار است.
وی  در ادامه گفت: برخورد حقوقی و به اصطلاح قضایی در دستگاه حضرت رضا(ع) معنی نمی‌پذیرد، بلکه خادمان این امام بزرگوار برای رشد و پیشرفت شخصیتی خود باید عاشقانه با تک تک زائران برخورد کنند.
در حاشیه این مراسم، محمد توکلی؛ مدیر امور خدمه آستان قدس رضوی به خبرنگار ما گفت: در ایام دهه پایانی صفر خدام حرم حضرت رضا(ع) با برپایی بالغ بر 60 ایستگاه استقبال از زائران در داخل و خارج از شهر مشهد به خدمت رسانی به زائران پیاده حضرت رضا(ع) پرداختند.
وی در ادامه گفت: پذیرایی در سه وعده غذایی و میان وعده، ایجاد فضای مناسب برای اسکان، ارائه خدمات درمانی و فرهنگی از خدماتی است که در این ایستگاه‎ها توسط خادمان به صورت کاملا افتخاری ارائه می‎شد و در این مدت بیش از 80 هزار زائر با غذای گرم پذیرایی شدند.
محمد توکلی با اشاره به حضور فعال خادمان خواهر در این ایستگاه‎ها تصریح کرد: با توجه به این مطلب که بخش عمده‎ای از زائران پیاده را خانم‎ها تشکیل می‎‏دهند، خدمات متناسب با این زائران با حضور فعال خادمان خواهر انجام می‌شد.
لازم به یادآوری است؛ در پایان این مراسم از 18 خادم به نیابت از همه خادمان فعال در دهه پایانی صفر با لوح سپاس قدردانی شد، همچنین خدام میهمان خوان پربرکت حضرت رضا(ع) شدند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.