.

دوره‌های آموزشی نقاشی کتابخانه و موزه ملی ملک شروع شد

2 دوره آموزشی «نقاشي پشت شيشه و آينه» و «نقاشي ايراني» زیر نظر استادان برجسته کشور در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران شروع شد.

1396/10/21 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، این دو دوره هنری در ادامه برپایی سلسله دوره‌های آموزشی رسمی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در حوزه فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی در زمستان 1396، در قالب هشت جلسه، هر چهارشنبه در این موقوفه برگزار می‌شود.
نخستین جلسه دوره نقاشی پشت شیشه و آینه با تدریس مهرنوش بشارت، در ساعت 9 تا 13 و اولین جلسه دوره نقاشی ایرانی با آموزش شکوفه جعفری، در ساعت 14 تا 16، با حضور گروهی از هنرجویان علاقه‌مند به هنر نقاشی که در این دوره نام‌نویسی کرده بودند، دایر شد.
این دو دوره از جمله دوره‌های آموزشی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به شمار می‌رود که سال جاری در فصل‌های متمادی برگزار شده و مباحث آن مورد توجه و استقبال اهل هنر قرار گرفته است.
در این دوره‌ها هنرجویانی از گروه‌های سنی مختلف شرکت کرده‌اند و هر هنرجو با توجه به سطح هنری خود، آموزش‌های لازم را از استادان نام‌دار این کارگاه‌های رشته نقاشی دریافت می‌کند.
برپایی دوره نقاشی پشت شیشه و آینه در طول پنج سال گذشته در کتابخانه و موزه ملی ملک توانسته جمعی از هنردوستان را با این هنر سنتی آشنا کند و موجب معرفی هر چه بیشتر آن در جامعه شود.  
نمایشگاه‌های نقاشی پشت شیشه از آثار استاد بشارت و هنرجویان وی، در پرتوی برگزاری این دوره در ادوار گوناگون، در این موقوفه دایر شده است. نمایشگاه نقاشی پشت شیشه با موضوع «مولانا» در سال 1394، از جمله آن‌ها است.
دوره نقاشی ایرانی به عنوان یکی از کارگاه‌های آموزشی قدیمی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در چند دوره با محوریت آموزش نقاشی کودکان در این مؤسسه برگزار شد، اما به دلیل استقبال فراوان گروه‌های مختلف سنی، عنوان آن به نقاشی ایرانی تغییر داده شد. به این ترتیب کودک و بزرگسال می‌توانند با حضور در دوره از تجربیات و آموزش‌های استاد جعفری استفاده کنند.
مرکز آموزش این مؤسسه با هدف احیای هنرهای سنتی و فراموش‌شده کشور، تحقق نیت حاج حسین آقا ملک، افزایش سطح اطلاعات هنری اقشار مختلف جامعه، توجه به امر اشتغال‌زایی جوانان در برخی رشته‌های هنری و... کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی متنوعی را در حوزه هنرهای اصیل ایرانی- اسلامی در هر فصل سال برگزار می‌کند.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره‌های آموزشی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، می‌توانند به این موقوفه فرهنگی واقع در تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد و یا به پرتال این مجموعه به نشانی: «malekmuseum.org»، مراجعه کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
کودکان کار میهمان کارگاه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک شدند
طب‌الرضا در کتابخانه و موزه ملی ملک بررسی می‌شود
دهمین جشنواره «ماه هشتم» در کتابخانه و موزه ملی ملک آغاز به کار کرد
تصویرهای آثار نفیس کتابخانه و موزه ملی ملک در شهرهای مختلف به نمایش درمی‌آید
برنامه‌های دهه کرامت کتابخانه و موزه ملی ملک اعلام شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.