.

مدیر مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

نمایش طرح قرآنی«شمس و الشموس الامام الرئوف» آغاز شد

مدیر مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی از آغاز نمایش طرح قرآنی «شمس و الشموس الامام الرئوف» در محل مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی خبر داد.

1396/10/21 پنجشنبه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مسعود میریان در گفتگو با آستان نیوز اظهار کرد: هدف از نمایش طرح قرآنی«شمس و الشموس الامام الرئوف» که هم‌اکنون در حوزه‌های علمیه در حال اجرا می باشد، این است که قرآن محور تمام دروس قرار بگیرد.
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های این مرکز، برای این طرح هشت مرحله در نظر گرفته ‌شده است که به ترتیب شامل روخوانی و روان‌خوانی، تجوید، ترتیل، حفظ قرآن و مراحل لغت، ترجمه  تفسیر و موضوع که تخصصی هستند می باشد.
حجت‌الاسلام میریان با اشاره به اینکه این طرح برای یک دوره تحصیلی طراحی ‌شده است بیان کرد: پنج جزء آخر قرآن در سه بخش تقسیم‌بندی شده تا با برنامه‌ریزی آموزشی اجرا شود.
وی ادامه داد: در بخش اول 40 سوره از سوره انسان، در بخش دوم 18 سوره از سوره مجادله تا قیامت و بخش سوم از سوره احقاف تا حدید تقسیم‌بندی شده است.
حجت‌الاسلام حسینی کارشناس این طرح در مرکز قرآن کریم نیز عنوان کرد: آموزش طرح قرآنی«شمس و الشموس الامام الرئوف» به صورتی است که روزی سه سطر خوانده شود تا در یک هفته یک صفحه از قرآن در 8 محور آموزش داده شود.
وی خاطرنشان کرد: این طرح در بخش روخوانی و روان‌خوانی انجام‌شده و هم‌اکنون دوره حفظ قرآن طرح در حال برگزاری است.
حجت‌الاسلام حسینی گفت: هم‌اکنون300 نفر در این طرح شرکت دارند و مدارس علمیه امام محمدباقر(ع)، شهید صدوقی و منتظر القائم (عج) سال اول و مدرسه علمیه امام حسین(ع) سال سوم اجرای این طرح را پشت سر می گذارند.
وی عنوان کرد: مدت حفظ دوره فعلی سه سال تحصیلی آموزشی است و در انتهای دوره کسانی که 70 سوره را حفظ شوند مدرک معتبری را با تائید مرکز حوزه علمیه خراسان، آستان قدس رضوی و اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی دریافت خواهند کرد.
حجت‌الاسلام حسینی در پایان بیان کرد: مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در جهت اشاعه فرهنگ حفظ قرآن کریم در بین مدارس، حوزه‌های علمیه و عموم فراگیران معارف قرآن و همچنین در راستای شناسایی و معرفی طرح‌های برتر حفظ قرآن کریم، اقدام به برگزاری و نمایش این طرح در محل مرکز کرده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
اولین دوره تربیت‌ مربی حفظ جزء 30 قرآن برگزار می‌شود
آغاز به کار گروه اعزامی آستان قدس رضوی در سوریه
جلسه گزارش کار یک ساله اساتید طرح حافظون رضوی برگزار شد
نمایش طرح قرآنی «شمس و الشموس الامام الرئوف» آغاز شد
مشهد می‌تواند مهد قرآن جهان اسلام شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.