.

یکی از اعضاي هيئت موسس بنياد وحدت اعتقادي علويون از کشور ترکیه مطرح کرد؛

تجلی هنر کتابت در قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار(ع)

یکی از اعضاي هيئت موسس بنياد وحدت اعتقادي علويون و محبان اهل البيت(عليهم السلام) از کشور ترکیه گفت: تجلی هنر کتابت را می‌توان در قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار(ع) که در موزه آستان قدس رضوی به نمایش گذاشته شده، مشاهده کرد.

1396/10/21 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، «سعادت دین دومان» همراه گروهی 20 نفره از مديران و اعضاي هيئت موسس بنياد وحدت اعتقادي علويون و محبان اهل البيت (عليهم السلام) از کشور ترکیه به ایران و شهر مقدس مشهد سفر کرده و  به حرم علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند.
وی در حاشیه تشرف به بارگاه منور رضوی این سفر را سفر معنوی و پربرکتی دانست و عنوان کرد: آستان قدس رضوی با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های مناسب توانسته است خدمات ارزنده‌ای را به زائران غیر ایرانی ارائه کند، از جمله بازدید از موزه قرآن و سایر اماکن مذهبی حرم مطهر رضوی که بسیار مورد رضایت این گروه قرار گرفته است.
این استاد دانشگاه در حاشیه بازدید از گنجینه نفیس آستان قدس رضوی تصریح کرد: موزه‌های زیادی در کشور ترکیه وجود دارد، اما موزه‌های مجموعه آستان مقدس رضوی بسیار خاص و دارای اشیاء نفیسی با قدمت‌های چندین هزار ساله بوده که در نوع خود بی نظیر است.
وی اظهار کرد: در این مجموعه بی نظیر قرآن‌های  نفیس با دستخط‌های منسوب به ائمه اطهار(علیهم‌السلام) در معرض نمایش قرار گرفته است که از میان آن‌ها پنج نسخه با قلم حضرت امام علی(ع)، حضرت امام حسن(ع)، حضرت امام حسین (ع)، حضرت امام سجاد(ع) و حضرت امام رضا(ع) زیبنده موزه قرآن و نفایس است. با مشاهده قرآن دست نوشته حضرت علی(ع) بسیار شگفت زده شدم.
سعادت دین دومان با بیان اینکه دیدن دست نوشته‌های ائمه اطهار(ع) برایم یک آرزو بود، تصریح کرد: در کشور ترکیه برخی‌ها بر این باور هستند که کتابت قرآن کریم 600 سال پس از به رسالت رسیدن پیامبر(ص) صورت گرفته است. اما امروز  با مشاهده قرآن های دست نوشت  به خط ائمه اطهار(ع) متوجه این باور اشتباه شدیم.
وی با ابراز امیدواری از همکاری‌های هر چه بیشتر با مجموعه آستان قدس رضوی گفت: تمایل داریم با این مجموعه عظیم قراردادهای کاری و تجاری داشته باشیم.
عضو هيئت موسس بنياد وحدت اعتقادي علويون، ادامه داد: به خاطر علوی بودن و بسیاری از مشترکات دینی خود را جدا از جهان اسلام و ایران نمی‎دانم. بعد از سفر به شهر مشهد مقدس و آشنایی با  فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران دیدگاهم  در مورد این کشور و مردم آن عوض شد و حتما این تجربیات خوب را به مردم کشور انتقال می‌دهم.
گفتنی است: این گروه ضمن بازدید از گنجینه نفایس قرآن آستان قدس رضوی، از نزدیک با بخش های مختلف این مجموعه همچون  گنجینه هدایای مقام معظم رهبری، تالار استاد  فرشچیان، قرآن و نفایس و... آشنا شدند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.