.

برگزاری نشست‌های مشترک بنیاد پژوهش‌های اسلامی با جامعه المصطفی العالمیه

برگزاری نشست‌های مشترک علمی- پژوهشی و جلسات نقد و بررسی کتاب با جامعه المصطفی العالمیه در دستور کار معاونت پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی قرار گرفت.

1396/10/21 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، به منظور تثبیت و تداوم همکاری بین بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و جامعه‌المصطفی العالمیه دفتر مشهد، جلسه‌ای با حضور معاونان پژوهشی این دو مرکز و برخی مدیران گروه‌های پژوهشی و اعضای شوراهای علمی گروه‌ها برگزار شد.
از جمله مصوبات این جلسه، شناسایی مترجمان متبحر و آشنا به مسائل حوزه علوم اسلامی برای واگذاری ترجمه آثار به آنان بود که در قالب امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و جامعه المصطفی العالمیه به عرصه عمل خواهد رسید.
همچنین مقرر شد به منظور آگاهی از بازخورد آثار منتشر شده از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در کشورهای اسلامی، نشست‌های نقد و بررسی کتاب از سوی جامعه المصطفی العالمیه برگزار شود.
فراهم آوردن زمینه‌های برگزاری نشستی علمی با موضوع آسیب‌شناسی و نقد فعالیت‌های آستان قدس رضوی برای زائران اردو زبان نیز از دیگر تصمیمات این نشست بود.
گفتنی است؛ جامعه المصطفی العالمیه از جمله مراکزی به حساب می‌آید که در جهان هم وجهه علمی و هم اجتماعی دارد و با فراهم شدن بسترهای همکاری این مرکز با نهادهایی علمی همچون بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، می‌توان آن را ظرفیتی مهم در مواجهه با مسائل جهان اسلام و تشیع به شمار آورد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
انتشار 180 اثر با موضوع قرآن و حدیث در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
کتاب «چگونگی تدریس دروس خارج؛ سبک‌ها، روش‌ها و الگوها» منتشر شد
نمایشگاه کتاب فرصتی برای تبادل فرهنگ میان پدیدآورندگان کتاب است
حضور بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران
کتاب «بنیادها و پیامدهای خداشناسی صدرالمتألهین» منتشر شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.