.

یکی از علمای دینی انجمن‌ علویان کشور ترکیه مطرح کرد؛

آثار موزه قرآن آستان قدس رضوی جزو برترین‌ گنجینه‌های دنیا

یکی از علمای دینی انجمن‌ علویان کشور ترکیه گفت: برترین و ارزشمندترین گنجینه‌ها و آثار از سرتاسر دنیا در موزه قرآن آستان قدس رضوی حفاظت و نگهداری می‌شود.

1396/10/23 شنبه

به گزارش آستان نیوز، منصور قلیچ همراه هیئت 20 نفره از مديران و اعضاي هيئت موسس بنياد وحدت اعتقادي علويون و محبان اهل البيت (عليهم السلام) از کشور ترکیه به حرم علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند و از نزدیک با مجموعه گنجینه نفایس آستان قدس رضوی آشنا شدند.
وی که برای نخستین بار به بارگاه منور علی بن موسی الرضا(ع)  مشرف شده است، اظهار کرد: سفر به شهر مقدس مشهد و حضور در بارگاه منور رضوی، از افتخارات بزرگ و خاطرات بسیار خوب زندگی‌ من محسوب می‌شود. زیارت این امام همام حسی دوست داشتنی و تکرار نشدنی به انسان منتقل می‌کند.
این عالم دینی ابراز کرد: شهر مقدس مشهد به لحاظ وجود مضجع شریف امام رضا(ع) شهری بزرگ و مذهبی است و  تشرف میلیونی زائران و مسافران که برای زیارت امام هشتم(ع) وارد این شهر می‌شوند، رونق و زیبایی این شهر را دو چندان کرده   است.
وی ادامه داد: وجود موزه‌های آستان قدس رضوی در موضوعات تخصصی از ابتکارات بسیار خوبی است که توانسته علاوه بر ایجاد فضای معنوی، فضای فرهنگی و علمی، موجب جذب بیشتر افراد برای حضور در این بارگاه نورانی شود.
منصور قلیچ با اشاره به تعدد و اندازه‌های مختلف قرآن‌ها، در گنجینه  نفایس آستان قدس رضوی تصریح کرد: نقش و نگاری که بر روی صفحات کتاب‌های مقدس دیده می‌شود نشان دهنده اوج هنر محبین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در امر کتابت و همچنین قداست کتاب آسمانی قرآن است.
این عالم دینی خاطرنشان کرد: موزه قرآن آستان قدس رضوی نخستین مکانی بود که از آن بازدید کردیم. نفایس و اشیاء ارزشمند این مجموعه احساسات من را بر انگیخت. به هیچ وجه انتظار دیدن مجموعه‌ای به این زیبایی و وسعت را نداشتم. همچنین از دیدن قرآن‌های منسوب به ائمه اطهار(ع)  بسیار شگفت زده شدیم.
وی به دلیل سفر به ایران اشاره کرد و گفت: ما علاوه بر زیارت حرم علی بن موسی الرضا(ع)، به خاطر این به کشور ایران سفر کرده‌ایم، تا اشتراکات دو کشور ایران و ترکیه را روی میز بگذاریم. این هیئت با انگیزه فعالیت‌های اقتصادی، کارهای مشترک با کشور قدیمی و با سابقه ایران و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت جوانان ایرانی و ترکی به این کشور سفر کرده است.
این عالم دینی با بیان اینکه ما به دلیل علوی بودنمان خود را بسیار نزدیک به کشور دوست و همسایه ایران می‌دانیم، گفت:  ما تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌هایمان به صورت مشترک استفاده کنیم. این دو کشور دارای تکنولوژی‌های بسیاری هستند. با گذاشتن این گزینه‌ها روی میز می‌توانیم همکاری‌های خوب و کارهای مشترکی انجام دهیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
قرآن ابراهیم سلطان؛ از موزه تا چاپخانه
موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی در عالم هنر بی مانند است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.