.

به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛

برگزاری مسابقات فرهنگی ویژه مخاطبین نورالهدی

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: انواع مسابقات فرهنگی ویژه مخاطبین نورالهدی از سوی آستان قدس رضوی طراحی و در طول سال به صورت مستمر برگزار می‌شود.

1396/10/23 شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی با اعلام این خبر اظهار کرد: این مسابقات در راستای رشد و تعمیق باورهای اعتقادی و پاسخ‌گویی به نیازهای دینی، اخلاقی و فکری نسل های کودک ، نوجوان و جوان طراحی شده و با ارائه مطالبی در زمینه های مختلف و در قالبهای متنوع اجرایی می‌شود.
حسینی گفت: مسابقات فرهنگی نورالهدی در چندین شکل مختلف برگزار می‌شود که از جمله آنها میتوان به برگزاری  مسابقات ویژه زائران حاضر در دفاتر نورالهدی در سطح حرم مطهر رضوی ، مسابقات سالانه در سطح کشور با موضوعات مشخص  نظیر مسابقه مسافران نورالهدی ، کتابنویسی خانوادگی، عکس لحظه های عاشورایی و... ، و مسابقات نشریات نورالهدی که در طول سال و همزمان با ارسال نشریه نورالهدی برای مخاطبین در سراسر کشور برگزار می‌شود اشاره نمود، همچنین نفرات برتر این مسابقات ضمن اخذ امتیاز و ارتقا رتبه در سامانه مخاطبان نورالهدی ، بصورت قرعه از جوایز متبرک و ارزنده  آستان قدس رضوی بهره مند میشوند.
وی با بیان اینکه مسابقات فرهنگی نورالهدی با توجه  گروه های سنی مخاطبین این سامانه طراحی میشود افزود: مخاطبین نورالهدی و سایر علاقمندان به طرح فرهنگی نورالهدی در گروه های سنی کودک ، نوجوان و جوان  علاوه بر حضور در دفاتر نورالهدی در سطح حرم مطهر  وشرکت در مسابقاتی نظیر کتابخوانی ، فیلم خوانی ، خوانش صحیح متون و ... می‌توانند پس از عضویت در سامانه نورالهدی از ارسال رایگان نشریات نورالهدی درب منزل بهره مند شده و در مسابقات این نشریات نیز شرکت کنند ، همچنین در صورت برگزاری مسابقات سالانه نورالهدی به این عزیزان اطلاع رسانی شده تا بتوانند در این مسابقات شرکت کرده و آثار خود را با توجه به موضوع مسابقات از قبیل عکس ، دلنوشته ، داستان ، نقاشی ، خاطره و ... ارسال نمایند .
حسینی با بیان اینکه در پایان هر نشریه نورالهدی سوالاتی از محتوای نشریه طراحی شده و مخاطبان میتوانند بصورت مکتوب یا پیامکی پاسخ ها را ارسال کنند افزود : ارسال پاسخنامه ها بصورت فیزیکی  و در قالب پست جواب قبول امکانپذیر بوده  و هزینه ای برای اعضا نخواهد داشت .
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اظهار داشت : آثار برگزیده مخاطبان نورالهدی در قالب مسابقات برگزار شده و آثار دریافتی در طول سال علاوه بر اینکه در نشریه نورالهدی به چاپ خواهند رسید ، در کانال سامانه مخاطبان نورالهدی نیز به آدرس razavitv.aqr.ir/plus/@mokhatabin  در معرض دید عموم مردم قرار خواهد گرفت ، همچنین آثار برگزیده در کانال های نورالهدی در فضای مجازی با نشانی pesar_razavi@ و dokhtar_razavi@ بارگزاری خواهد شد .
وی ادامه داد : علاقه مندان برای ارسال آثار خود  به سامانه نورالهدی حرم مطهر رضوی در  قالب‌های متنوع دل نوشته، خاطره، عکس ، نقاشی ، داستان و ... میتوانند  از روشهای ارسال اثر به   آدرس مشهد مقدس ، حرم مطهر امام رضا علیه السلام ، صحن جامع رضوی، باب الهادی علیه السلام ، واحد نورالهدی
صندوق پستی 351-91735  و یا ارسال به ایمیل نورالهدی به نشانی mokhatabin@aqrazavi.org  و همچنین ارسال از طریق بخش ارسال اثر صفحات اینترنتی نورالهدی  در سایت Razavi.aqr.ir استفاده نمایند.
حسینی در ادامه با بیان اینکه در طول سال آثار برتر بصورت نمایشگاهی در حرم مطهر رضوی اکران و به نفرات برتر هدایای متبرک و ارزنده ای اهدا خواهد شد افزود :  آخرین شماره نشریه نورالهدی ویژه آبان و آذر 96 در سه قالب نشریه کودک ، نشریه نوجوان (پسرانه) و نشریه نوجوان(دخترانه) چاپ و برای بیش از  50 هزار مخاطب نورالهدی در سراسر کشور به صورت رایگان ارسال شد که در این شماره علاوه بر فراخوان ارسال اطلاعات برای بانک نخبگان نورالهدی ، مسابقه ای در انتهای نشریه طراحی گردید.
وی افزود: این مجله به سفارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی در معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی و به کوشش حجت الاسلام والمسلمین علی پایاب، سید مهدی موسوی مقدم، جعفر بهروان، فاطمه سادات میر امامی، حامد خونساری، شهرام حسین زاده ، رقیه غلامرضاپور ، سیده معصومه بیضایی ، تکتم عاقلی و ... با ارزیابی حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مرویان حسینی  تولید، چاپ و در اختیار مخاطبان نورالهدی قرار گرفت.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس تصریح کرد: ارسال پیامک، ایمیل مناسبتی ، ارسال جوایز فصلی برای مخاطبین فعال و  برگزاری همایش های سالانه از دیگر خدمات ارائه شده سامانه مخاطبین نورالهدی حرم مطهر رضوی است و این محصولات فرهنگی به کودکان و نوجوانانی که عضو سامانه نورالهدی هستند بصورت رایگان ارائه می‌شود.
گفتنی است مخاطبین سامانه نورالهدی بارگاه منور رضوی دانش‌آموزان مقطع دبستان در گروه سنی کودک، دانش‌آموزان دوره اول دبیرستان در گروه سنی نوجوان و دانش‌آموزان دوره دوم دبیرستان در گروه سنی جوان هستند و علاقمندان به عضویت در سامانه مخاطبان نورالهدی می توانند به سایت razavi.aqr.ir  مراجعه و ضمن تکمیل فرم عضویت(ویژه گروه سنی 7 تا 19 سال)  به خانواده بزرگ نورالهدی بپیوندند.
یادآور می‌شود؛ در طول سال معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی محصولات فرهنگی تبلیغی متناسب با مناسبت‌های مختلف تولید و به زائران و مجاوران امام رضا(ع) ارائه می‌کند که چاپ نشریه نورالهدی در سه رده کودک، نوجوان و جوان از جمله این تولیدات است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مخاطبان نورالهدی از محصولات چند رسانه‌ای ویژه دهه کرامت بهره مند می‌شوند
طرح «پروانه‌های کاغذی» در دفاتر سامانه نورالهدی حرم رضوی برگزار می‌شود
گروهی از مخاطبان نورالهدی در مراسم اعتکاف رضویون شرکت کردند
دلنوشته‌های مخاطبان نورالهدی در قالب کتاب منتشر شد
4000 مخاطب نورالهدی از خبرنامه چند رسانه‌ای ویژه شهادت امام علی(ع) بهره‌مند شدند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.