.

دعوت از 1600 دانش‌آموز مشهدی به اردوی «کتاباران» به‌نشر

مدیرعامل انتشارت آستان قدس رضوی (به‌نشر) گفت: در قالب طرح شبکه دانش‌آموزی «کتا‌باران»، 40 اردوی دانش‌آموزی کتاب برای هزار و 600 دانش‌آموز مشهدی برگزار می‌شود.

1396/11/2 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حسین سعیدی با اعلام این خبر، هدف از اجرای طرح کتا‌باران را ارتباط و انس هر چه بیشتر دانش‌آموزان با کتاب به عنوان عضو جدانشدنی از یک خانواده ذکر کرد.
وی با بیان اینکه این طرح بخش‌های مختلفی دارد و در بازه زمانی سه ساله توسط به‌نشر اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: فاز اول طرح از اول بهمن ماه تا نیمه اسفند به مدت 40 روز اجرا می‌شود که در قالب آن برای هزار و 600 نفر از دانش‌آموزان 40 مدرسه مشهد، اردوی کتابگردی از فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر واقع در خیابان امام خمینی(ره)، روبه روی باغ ملی تدارک دیده شده است.
مدیرعامل به‌نشر با اشاره به اینکه این اردوها از ساعت 9 تا 12 هر روز صبح برگزار می شود، گفت: دانش‌آموزان می‌توانند در این اردوها کتاب‌ها و محصولات فرهنگی به‌نشر را با تخفیف ویژه خریداری کنند.

از کارگاه داستان‌نویسی تا پخش فیلم

سعیدی برگزاری کارگاه‌های داستان‌نویسی آماتور را برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به داستان‌نویسی از دیگر برنامه‌های این طرح برشمرد و بیان کرد: این کارگاه‌ها در دو مرحله مقدماتی و پیشرفته برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: برگزاری کارگاه دورهمی کتاب‌خوانی یکی دیگر از برنامه‌های طرح کتاباران است که برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه کتاب‌های متناسب با این دوره سنی انتخاب می‌شود.
مدیرعامل به‌نشر پخش فیلم را از دیگر برنامه‌های این طرح اعلام کرد و افزود: در این بخش برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی انیمیشن‌هایی پخش می‌شود که داستان آن‌ها برگرفته از کتاب‌های به‌نشر است؛ همچنین برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه نیز پخش فیلم‌های جشنواره عمار در نظر گرفته شده است و در دهه فجر نیز مستندهای مرتبط با این ایام پخش خواهد شد.
سعیدی ادامه داد: همزمان با اجرای این طرح، مدارس نیز می‌توانند کتابخانه‌های خود را با استفاده از تخفیف ویژه‌ کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر تجهیز کنند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
استقبال از کتاب‌های «به‌نشر» آستان قدس رضوی در کشور لبنان
تقدیر «به‌نشر» از خانواده بنیان‌گذار فقید فروشگاه‌های کتاب آستان قدس رضوی
چاپ و انتشار ادعیه و زیارات به صورت مجزا برای نخستین بار در به‌نشر
«منو، مامان و بابام» کتاب برتر جشنواره کودک و نوجوان شد
تقدیر از کتاب «پرنده با ترانه‌اش نفس کشید» در جشنواره کتاب شهید آوینی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.