.

کارشناس مذهبی:

اخلاق حسنه یکی از مهم‌ترین عوامل قدرت و پیروزی انسان است

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اخلاق نیک انسان را از عذاب جهنم نجات می‌دهد، گفت: اخلاق حسنه یکی از مهم‌ترین عوامل قدرت، موفقیت و پیروزی انسان در زندگی است.

1396/11/21 شنبه

به گزارش آستان نیوز، شصت و دومین جلسه آموزشی «اخلاق اداری» به همت مدیریت مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان و با همکاری پایگاه بسیج آستان قدس رضوی برگزار شد و حجت الاسلام والمسلمین مرتضی امین نیا در این جلسه به بیان مباحثی پیرامون اهمیت حُسن خُلق پرداخت و اظهار کرد: حُسن خلق به معنای نرم‌خویی، خوش‌گفتاری و گشاده‌رویی در برخورد با دیگران است.
وی افزود: هر انسانی را به میزان ظهور ارزش‌های اخلاقی در افکار و گفتار و رفتار ارزیابی می کنند، اولين نمودي که از يک شخص در جامعه ظاهر مي‌شود اخلاق آن فرد است.
حجت‌الاسلام والمسلمین امین‌نیا خاطرنشان کرد: اخلاق در زندگی انسان از اهميت بسيار زيادي برخوردار است، چرا که انسانیت انسان وقتی شکل می گیرد که ارزش‌های اخلاقی در وجود او متبلور شود.
این کارشناس مسائل مذهبی با بیان حدیثی از امام صادق(ع) که فرموده‌اند: «خوشرویی، خوش گویی و خوش خویی از نشانه های حسن خلق است»، گفت: اخلاق نیکو انسان را از دغدغه‏‌هاي بي‏حاصل و از پريشاني هاي زندگی نجات مي‌‏دهد.
وی با بیان اینکه قرآن بر رشد اخلاقی انسان‌ها تأکید بسیار داشته و آن را از اهداف‌ رسالت پیامبر(ص‌) شمرده‌ است، اظهار کرد: آسايش دنيا و آخرت در سايه اخلاق نيك محقق می‌شود و انسان اگر بخواهد در زندگي دنيا آسوده باشد و دور از نگراني‌ها و اضطراب‌هاي ويرانگر زندگی کند باید با صفت‌هاي زشت و بد اخلاقی‌ها مبارزه کند.
این استاد حوزه علمیه گفت: تمرین یکی از راه های موثر برای نهادینه کردن اخلاق نیک در وجود انسان است، لذا برای انجام رفتار و کردار پسندیده‌ای همچون خوش اخلاقی و خوش‌رویی باید تمرین کنیم تا این خصلت حسنه ملکه وجودمان شود.
یادآور می‌شود؛ شصت و دومین جلسه آموزشی «اخلاق اداری» به یاد شهید رجب حسن رجب پور بر پا شد و در این مراسم مذهبی معنوی از خانواده این شهید والامقام تجلیل به عمل آمد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
توجه به خدا یکی از مبانی مهم اخلاق و تربیت است
ضرورت تبیین مبادی و مبانی اخلاق در رشد اخلاقی جامعه
حضرت زهرا(س) آیینه تمام‌نمای اخلاق بود
موضوع اخلاق در ورزش از کلیدی‌ترین محورهای کار پژوهشی است
کتاب «گفتمان اخلاق جهانی در تعالیم رضوی» منتشر شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.