.

«کلک ازلی» به نگارخانه رضوان رسید

نمایشگاه «کلک ازلی» با حضور اساتید و هنرجویان و علاقه‌مندان خوش‌نویسی، در نگارخانه رضوان وابسته به موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی افتتاح شد.

1396/11/29 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، هم‌زمان با ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه‌الزهرا(س) نمایشگاهی از آثار خوش‌نویسی استاد مهدی بلوریان کاشی با نام «کلک ازلی»، شنبه، 28 بهمن ماه در محل نگارخانه رضوان مشهد گشایش یافت.
این نمایشگاه با مجموعه‌ای شامل 40 اثر با محوریت مفاهیم قرآنی، فاطمی و موضوعات ادبی و عرفانی ترتیب داده شده است و قالب مجموعه آثار به نمایش در آمده، نستعلیق است که با الهام از سبک استاد سید حسین میرخانی، به نگارش در آمده است.
در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه «کلک ازلی» نشستی تخصصی نیز با محوریت هنر خوش‌نویسی با حضور میهمان ویژه این برنامه، هنرمند حوزه خوش‌نویسی و خط نستعلیق معاصر ایران، استاد کیخسرو خروش در حضور علاقه‌مندان برگزار شد.
گفتنی است آثار مهدی بلوریان کاشی برای اولین بار است که به صورت انفرادی با همکاری موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در نگارخانه رضوان به نمایش در آمده است.
یاد آور می‌شود؛ نمایشگاه کلک ازلی تا سوم اسفند ماه 1396 صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و بعدازظهرها از ساعت 16 تا 19 در نگارخانه رضوان واقع در خیابان کوهسنگی 17 پلاک 16 پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پرواز نگاه، در همین یک قدمی می‌ماند
میزبانی نگارخانه رضوان از نمایشگاه «که پرواز نگاه، در همین یک قدمی می‌ماند»
 «دلشدگان» در نگارخانه رضوان به نمایش در آمد
  • 1397/2/2 يكشنبه «دلشدگان» در نگارخانه رضوان به نمایش در آمد
    نمایشگاهی از آثار تذهیب و خوش‌نویسی به سرپرستی رویا شهرکی با نام «دلشدگان» با حضور اساتید خوش‌نویس و علاقه‌مندان هنر تذهیب در نگارخانه رضوان وابسته به موسسه آفرینش‌های آستان قدس رضوی گشایش یافت.
بهار در بهار
  • 1397/1/27 دوشنبه در حوالی نمایشگاه «مقصود آفرینش»، در نگارخانه رضوان بهار در بهار
    در بهارانه بهار و بعدازظهری بارانی قدم در خیابانی می‌گذاری که میزبانش درختانی است جامه‌ی‌ سبز بر تن کرده و اواسط راهش نگارخانه‌ای که عطر وحدت و همدلی در ماه پربرکت رجب را در قالب خطوط و نقش‌ها به همراه دارد و شور و شعف بهار طبیعت را با بهار جان، هم‌قدم می‌سازد.
نشست تخصصی خوش‌نویسی در نگارخانه رضوان برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.