.

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) مطرح کرد؛

ضرورت تامین محتوا و شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها در فضای مجازی

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) بر لزوم فراهم آوردن زمینه‌های تامین محتوا و شناسایی تهدیدها و فرصت‌ها در فضای مجازی تاکید کرد.

1396/11/29 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، مهدی گنجی در جلسه‌ای که عصر دیروز با موضوع تبیین فضای مجازی پاک در پردیس رضوان دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر تشکیل شورای عالی فضای مجازی تاکید کردند و آثار شبکه جهانی اینترنت در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، لزوم برنامه‌ریزی و هماهنگی به منظور صیانت از آسیب‌های ناشی از آن و بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها در راستای ارائه خدمات گسترده و مفید به مردم را از دلایل اصلی ضرورت تشکیل شورای عالی فضای مجازی برشمردند.
وی با تاکید بر اینکه ما باید با نگاه علمی به موضوع فضای مجازی کاری تبیینی انجام دهیم، تصریح کرد: نباید این موضوع مهم را تنها به دانشگاه خلاصه و محدود کنیم. باید در جلساتی پتانسیل‌های موجود را شناسایی کرده و از تجمیع آن ها راهکارهایی را ابداع کنیم.
گنجی به چالش‌های این عرصه اشاره کرد و افزود: موضوع فضای مجازی نباید معطوف به تاریخ و زمان خاصی باشد یکی از دغدغه های شورای سیاست گذاری این است که متاسفانه موضوع به فراموشی سپرده شده است و فعالین در این عرصه جزیره‌ای عمل می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها لوکوموتیو حرکت جامعه هستند، ادامه داد: با توجه به اهمیت فضای مجازی پاک دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) همزمان با هفدهم اسفندماه سال جاری همزمان با حکم مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل شورای عالی فضای مجازی، همایشی ملی را با این محوریت برگزار می‌کند.
مدیر دفتر ارتباط با دفتر صنعت دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، تصریح کرد: تا کنون سه همایش با محوریت «فضای مجازی پاک» به همت دانشگاه‌های شریف، شهید بهشتی و دفتر تبلیغات برگزار شده است و مسئولیت برگزاری چهارمین همایش فضای مجازی پاک را دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) بر عهده دارد.
وی دكترين فضاي مجازي پاك و آينده پژوهي توليد و عرضه محتواي پاك، شناسایی آسیب‌ها، تهدیدها و فرصت‌ها در فضای مجازی، فنآوري در خدمت فضاي مجازي پاك و توليدات فرهنگي، تدوين استانداردها، نظام رده‌بندي توليد و رگولاتوري عرضه محتواي پاك در فضاي مجازي را از محورهایی اصلی این همایش دانست.
معاون فرهنگی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه متاسفانه فضای مجازی، فضای خوبی نیست، ابراز کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی در حوزه فضای مجازی، گسست موضوعات است.
دکتر معماریانی با بیان اینکه با شناسایی جایگاه فضای مجازی در تربیت، تفکر، رشد انسان و... سهم دانشگاه و گروه‌های مختلف مشخص می‌شود، بیان کرد: ما می‌توانیم طرح جامعی ارائه کنیم تا کودک، پدر و مادر، جامعه و... بدانند که در این فضا چه باید بکنند. ما در راستای فضای مجازی پاک،  باید نگرشی سیستمی‌تری به این موضوع داشته باشیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تولید محتوای دینی محور همکاری دانشگاه رضوی با موسسه رسانه‌های نوین آستان قدس رضوی
کارگاه «حقیقت مجازی رمضان» در حرم رضوی برگزار می‌شود
باید جریان‌سازی تولید محتوا در فضای مجازی صورت بگیرد
خانواده‌ها باید به آسیب‎های فضای مجازی توجه ویژه‌ای داشته باشند
محور برگزاری همایش «فضای مجازی پاک» تاثیرگذاری بر جامعه هدف است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.