.

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی:

مسابقه «مفاهیم و حفظ خطبه فدکیه» در حرم رضوی برگزار شد

رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی از برگزاری مسابقه حفظ، ترجمه و مفاهیم خطبه فدکیه ویژه بانوان در حرم مطهر رضوی خبر داد.

1396/11/29 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مهدی شجاع ابراز کرد: در ایام دهه فاطمیه و شهادت جانسوز دختر رسول الله(ص) مسابقه حفظ، ترجمه و مفاهیم خطبه فدک ویژه خواهران در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد.
وی عنوان کرد: اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی به منظور آشنایی بیشتر زائران و مجاوران با مفاهیم ارزشمند سخنان حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه برای اولین بار مسابقه حفظ، مفاهیم و ترجمه این خطبه ارزشمند را ویژه زائران خواهر در حرم رضوی برگزار کرد.
حجت الاسلام شجاع با بیان اینکه ثبت نام این مسابقه 2 تا 20 دی ماه در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی انجام شده بود، اظهار کرد: بیش از 350 خواهر در رشته ترجمه و مفاهیم و 50 نفر نیز در رشته حفظ خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) ثبت نام کرده بودند.
وی با اشاره به اینکه این گروه از شرکت کنندگان در 50 جلسه کلاس حفظ، ترجمه، مفاهیم خطبه فدکیه که به همت واحد تفسیر و حدیث دارالقرآن الکریم در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شده بود، شرکت کردند، عنوان کرد: در این کلاس ها کارشناسان برتر دینی و اساتید برتر حوزه و دانشگاه همچون خانم ها  ملکیان، طالبی، نجاتی، کرمی، محمد زاده و حسینی کتاب «صدای فاطمی» نوشته محمد تقی انصاری و سید حسین سجادی را تدریس کردند.
رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی افزود: این گروه فراگیران روزهای 28 و 29 بهمن ماه در آزمون کتبی حفظ و ترجمه و مفاهیم خطبه فدکیه با یکدیگر به رقابت پرداختند که به هشت نفر از برگزیدگان در مراسم اختتامیه هدایای نفیسی اهدا خواهد شد.
وی ادامه داد: مراسم اختتامیه‌ای این مسابقه نیز 17 اسفندماه با حضور ابوالفضل بهرام‌پور؛ مفسر قرآن کریم در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
خطبه فَدکیه مظهر معارف توحیدی حضرت فاطمه زهرا(س) است
عمل به پیام‌های خطبه فدکیه سعادت انسان را در پی دارد
خطبه فدکیه محکم‌ترین سند برای دفاع از مقام ولایت است
دفاع از مقام ولایت محور اصلی خطبه فدکیه است
شرکت 400 زائر خواهر در مسابقه حفظ خطبه فدکیه حرم رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.