.

تازه مسلمانی از فرانسه:

زیارت امام رضا(ع) تجربه تمام احساس‌های خوب دنیاست

یک تازه مسلمان از کشور فرانسه گفت: با حضور در حرم امام رضا(ع) و زیارت ایشان، تمام احساس های خوب دنیا را در یک لحظه تجربه کردم.

1396/12/5 شنبه

به گزارش آستان نیوز، لوئیک با اشاره به اینکه ضمن توفیق زیارت حرم علی بن موسی الرضا(ع) از خدمات و راهنمایی‌های خوب مسئولان مجموعه آستان قدس رضوی در رواق دارالرحمه حرم مطهر بهره‌مند شدم، اظهار کرد: این آستان مقدس خدمات بسیار ارزنده‌ای را برای زائران غیرایرانی تدارک دیده است که یکی از آن‌ها اختصاص رواقی ویژه این گروه از زائران است.
وی درباره حس و حال اولین حضورش در بارگاه منور رضوی اظهار کرد: وقتی وارد حرم شدم، تنها چیزی که دیدم عشق بود. عظمت مقام امامت همه وجودم را فرا گرفت و احساس احترام، صمیمیت، امنیت و آرامش در وجودم جاری شد.
لوئیک خاطرنشان کرد: حرم امام رضا(ع) بسیار بزرگ و با عظمت است و زیبایی‌های منحصر به فردی دارد، این مکان اصلا قابل مقایسه با سایر مکان های مذهبی نیست.
این تازه مسلمان فرانسوی با بیان اینکه سال گذشته به دین مبین اسلام مشرف شدم، ادامه داد: کمی که بزرگ‌تر شدم دریافتم که تلویزیون و رسانه‌های کشور فرانسه در خصوص دین اسلام واقعیات را بیان نمی‌کنند، دولت فرانسه مسلمانان را تروریسم می‌خواند و چهره درست و واقعی اسلام را نشان نمی‌دهد.
لوئیک افزود: برای شناخت واقعیت و درک دین اسلام، به دنبال مطالعه و تحقیقات زیادی رفتم، تا اینکه متوجه شدم دین مسیحیت پاسخگوی سوالات من نیست. از این رو به دنبال درک حقیقت رفتم. هر چه بیشتر تحقیق می‌کردم علاقه‌ام به دین اسلام بیشتر می‌شد تا اینکه سال گذشته تصمیم قطعی خود را گرفتم و به این دین مشرف شدم.
این تازه مسلمان فرانسوی خاطرنشان کرد: هنگامی که قرآن می‌خوانم با مخالفت خانواده‌ام مواجه می‌شوم، اما من بدون هیچ ترس و واهمه‌ای تلاش می‌کنم به بهترین نحو و با لحنی زیبا، قرآن را تلاوت کنم و از خواندن آن لذت می‌برم.
وی با اشاره به اینکه در این سفر به شهرهای زیارتی از جمله قم سفر کردم، گفت: در این سفر علاوه بر حضور در شهر مقدس مشهد، به شهر قم نیز سفر کردم و به زیارت حضرت معصومه (س) مشرف شدم.
وی به شیوه برخورد کشورش با مسلمانان گفت: مسلمانان در کشور فرانسه از وضعیت خوبی برخوردار نیستند، متاسفانه مردم این کشور، نگرش درستی به دین اسلام و مسلمانان ندارند و مسلمانان را تروریسم خطاب می‌کنند.
این زائر فرانسوی بیان کرد: خوشحالم که خداوند این توفیق را نصیب و روزی من کرد تا بتوانم در ایام جوانی عظمت و ثواب زیارت حرم منور علی بن موسی الرضا(ع) را درک کنم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
زیارت، عامل ارتباط و وابستگی انسان به اهل بیت(ع) است
کتاب «داریم میریم زیارت» در حرم مطهر رضوی توزیع می‌شود
توزیع 3000 نسخه کتاب «منزلت زیارت» در حرم رضوی
کتاب «منزلت زیارت» منتشر شد
روایاتی معتبر از زیارت حضرت رضا(ع) در «روایات صحیحه فضیلت زیارت رضوی»
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.