.

سررسید «فاطمیون» روانه بازار شد

مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی (به‌نشر) گفت: برای نخستین بار سررسید «فاطمیون» توسط این انتشارات چاپ و روانه بازار شد.

1396/12/5 شنبه

به گزارش آستان نیوز، حسین سعیدی هدف از انتشار این سررسید را که ویژه سال 97 هجری- شمسی است، انعکاس رشادت‌های رزمندگان تیپ فاطمیون در جنگ سوریه اعلام کرد.
وی در خصوص ویژگی‌های سررسید فاطمیون گفت: در این سررسید فهرستی از عملیات‌های شاخص فاطمیون و جزئیات آن‌ها از زمان فعالیت این لشکر در سوریه درج شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به آزادسازی ارتفاعات کَسَب، آزادسازی شهر ملیحه، خان طومان، خناصر، تل صنوبر و ... اشاره کرد.
مدیرعامل به‌نشر معرفی برخی شهدای برجسته و سرداران شهید تیپ فاطمیون را از دیگر ویژگی‌های سررسید فاطمیون برشمرد و بیان کرد: در روزشمار جمعه‌های این تقویم یکی از این سرداران شهید با ذکر نام و نام خانوادگی، نام جهادی، منطقه اعزام، سمت، محل شهادت و ... معرفی شده است.
وی ادامه داد: همچنین در این سررسید گوشه‎ای از رشادت‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان لشکر فاطمیون در جبهه مقاومت در قالب «قاب‌های ماندگار» به تصویر کشیده است.
سعیدی با اشاره به این که رزمندگان لشکر فاطمیون را مردم افغانستان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: تلاش شده است حال و هوای این تقویم تا حدودی متناسب با سررسیدهای افغانستانی باشد، برای مثال برخی مناسبت‌های ملی افغانستان که با رویکردهای تیپ فاطمیون و رویکردهای ارزشی انقلاب اسلامی همخوانی بیشتری دارد، نیز در کنار مناسبت‌های تقویم‌های ایرانی در آن ذکر شده است که برای نمونه می‌توان از شکست شوروی سابق و ... نام برد.
وی با بیان اینکه سررسید فاطمیون در سال‌های آینده نیز منتشر خواهد شد، افزود: تهیه و تنظیم این سررسید را واحد فرهنگی لشکر فاطمیون در مشهد بر عهده داشته است.
یادآور می‌شود؛ لشکر فاطمیون نیرویی از مجاهدان و مدافعان حرم افغانستانی است که مأموریت خود را دفاع از حریم اسلام و مسلمین و دفع سایه ظلم از سر مسلمانان می‌داند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.