.

جراح و استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

هزینه‌های درمانی بیماری‌های کولورکتال باید صرف پیش‌گیری از آن شود

جراح متخصص کولورکتال و استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هزینه‌های درمانی بیماری‌های کولورکتال در کشور باید صرف پیش‌گیری از آن شود.

1396/12/19 شنبه

به گزارش آستان نیوز، دکتر سیدوحید حسینی در حاشیه برپایی سومین کنگره بین‌المللی کولورکتال بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد بیان کرد: تغییر شیوه زندگی مردم ایران، از شرقی به غربی و خو گرفتن به غذاهای آماده، فوری و پرکالری، زندگی ماشینی و کم‌تحرکی، موجب افزایش میزان سرطان‌های روده بزرگ و راست روده در ایران شده است.
وی با تأکید بر اینکه در گذشته بیشترین علت انسداد روده بزرگ در کشور، پیچ خوردن روده بود، اما در حال حاضر علت آن بیشتر سرطان‌هاست، گفت: سرطان کولورکتال قابل درمان است، اما معالجه آن با هزینه و دردسر فراوان همراه است.
حسینی ادامه داد: با تغییر سبک زندگی، انجام ورزش منظم، استفاده از رژیم غذایی پرفیبر گذشته و گنجاندن سبزیجات و میوه‌ها در آن، از یک طرف عواقب و عوارض بیماری و از طرف دیگر مخارج آن کمتر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه از حدود 20 سال پیش، استفاده از روش لاپاراسکوپی در جراحی کولورکتال در جهان شروع شده است، گفت: در ایران 12 سال است که از این روش برای معالجه بیماری‌های کولورکتال استفاده می‌شود و روز به روز نیز تعداد مراکز مجهز به روش لاپاراسکوپی افزوده شده است.
این استاد دانشگاه شیراز اضافه کرد: بیمارستان فوق تخصصی رضوی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نظر وجود استادان برجسته و متخصص لاپاراسکوپی در سطح نخست کشور قرار گرفته است و هر ساله شاهد رشد و کارهای پیچیده‌تر این متخصصان هستیم.
حسینی با بیان اینکه روش لاپاراسکوپی در جراحی کولورکتال در کشور رشد خوبی کرده است و از کشورهای اروپایی چیزی کم ندارد، افزود: شانس برداشتن تومور به ویژه در قسمت پایین راست روده در آن بیشتر است و کامل‌تر برداشته می‌شود. بیماران نیز با عوارض کمتری می‌توانند به زندگی عادی خود برگردند.
وی با اشاره به حضور خود در دو کنگره قبلی کولورکتال بیمارستان رضوی گفت: هر دوره این کنگره با کیفیت بهتری برگزار شده است و شاهد حضور تعداد بیشتری از متخصصان داخلی و خارجی در آن بوده‌ام.
این جراح متخصص کولورکتال با بیان اینکه بیمارستان فوق تخصصی رضوی، بیمارستانی شناخته‌شده در منطقه است، تصریح کرد: این بیمارستان هم در حوزه گردشگری سلامت و هم در استفاده از تکنولوژی‌های نوین پزشکی موفق عمل کرده است.
وی ادامه داد: به نظرم این بیمارستان ظرفیت برپایی کنگره‌های بزرگتر و بیشتری را در طول سال دارد تا توانمندی‌های بیمارستان، جراحان و کارکنان متخصص و مجرب آن را نشان دهد و از تجربیات دیگر متخصصان نیز بهره ببرد.
 گفتنی است، سومین کنگره بین‌المللی کولورکتال و اولین کنگره بین‌‌المللی لاپاراسکوپی در جراحی کولورکتال، از 16 تا 18 اسفند 1396، در بیمارستان رضوی مشهد، برپا شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.