.

متخصص جراحی کولورکتال از کشور اتریش:

حضور در کنگره کولورکتال ایران، مایه مباهاتم است

متخصص جراحی کولورکتال از کشور اتریش، حضور در سومین کنگره بین‌المللی کولورکتال و نخستین کنگره لاپاراسکوپی در جراحی کولورکتال بیمارستان فوق تخصصی رضوی را مایه خرسندی و مباهات خود دانست.

1396/12/19 شنبه

به گزارش آستان نیوز، پروفسور «بلا تلِکی» ضمن ابراز خرسندی از اینکه به کنگره بین‌المللی کولورکتال دعوت شده است، گفت: کنگره در سطح بسیار خوب و بالایی برگزار شده است و از دیدن انجام جراحی زنده لاپاراسکوپی در آن، لذت بردم.
وی اضافه کرد: همچنین پنل‌های تخصصی با حضور متخصصان بیماری‌های کولورکتال بسیار حرفه‌ای و با ارائه مباحث ارزنده‌ و خوبی برپا شده است.  
تلکی به انجام جراحی زنده لاپاراسکوپی در سطح بالایی در این کنگره اشاره کرد و تصریح کرد: هر فردی باید خودش را موظف کند و هر روز نکته و مطلب جدیدی یاد بگیرد.
لازم به ذکر است، منظور از سرطان کولورکتال بروز بدخیمی در هر قسمت از کولون(روده بزرگ) یا رکتوم(مقعد) است که این دو بخش‌های انتهایی سیستم گوارشی بدن هستند.
خونریزی از دستگاه گوارش تحتانی، هرگونه تغییر در عادت دفع معمولی روزانه که طول بکشد(بروز اسهال و یبوست)، دردهای شکمی، کاهش وزن بدن بدون توجیه، کاهش اشتها، ضعف و خستگی مداوم، بروز علائم انسداد(تهوع و استفراغ پایدار)، از جمله نشانه‌های سرطان کولورکتال است.
البته بیشتر سرطان‌های روده در ابتدا نشانه‌ای ندارد و برای تشخیص اولیه و زودهنگام سرطان نیاز به انجام روش‌های ارزیابی پایه به صورت غربالگری است.
کولونوسکوپی، تست رایج در بزرگسالان است که برای بررسی پولیپ‌هایی که احتمالاً سرطانی شدند، بکار می‌رود. اگر سابقه سرطان روده بزرگ در خانواده‌ای وجود دارد، به انجام سالانه این تست توصیه می‌شود.
این کنگره توسط بیمارستان رضوی و انجمن کولوپروکتولوژی با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و شیراز، در قالب نشست‌های تخصصی و انجام اعمال جراحی زنده، به مدت سه روز، از 16 تا 18 اسفند 1396، در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.