.

برای نخستین بار در سطح شهرستان سرخس؛

ذرت شیرین توسط شرکت کشت‌ و صنعت سرخس تولید می‌شود

سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس از کشت پایلوت ذرت شیرین توسط این شرکت برای نخستین بار در سطح شهرستان سرخس خبر داد.

1396/12/20 يكشنبه

حسن مهدی‌زاده در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: در این راستا 2 هکتار از اراضی شرکت به کشت گیاه ذرت شیرین اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: این ارقام شامل « نیکا1»، « الیکا1» و « الیکا2» است که با توجه به شرایط آب و خاک منطقه و توصیه مشاوران مورد استفاده قرار گرفته شده تا پس از مقایسه ارقام، از بهترین آن‌ها برای کشت‌های بعدی بهره گرفته شود.
مهدی‌زاده درباره مصارف این محصول گفت: برخلاف ذرت معمولی که بیشتر برای تغذیه دام مورد استفاده قرار می‌گیرد، ذرت شیرین به عنوان غذای تازه انسان و صنایع کنسروسازی مصرف می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی سرخس، در صورت موفق بودن کشت آزمایشی، این گیاه در سطوح بیشتری کشت خواهد شد تا پس از به دست آمدن محصول و نیز اخذ مجوز و تأییدیه از مبادی مربوطه، بسته‌بندی و با برند رضوی به بازار عرضه شود.
مهدی‌زاده با اشاره به اهداف شرکت کشت و صنعت سرخس از کشت ذرت شیرین گفت: کشت این گیاه با هدف انتخاب رقم مناسب، تغییر الگوی کشت، پیش‌رس کردن کشت‌ها به دلیل استفاده مناسب و کاراتر از نزولات آسمانی و پس از آن عرضه محصولات به صورت نوبرانه و خارج از فصل به بازار، در دستور کار شرکت قرار گرفته است.
سرپرست شرکت کشت و صنعت سرخس ادامه داد: در حال حاضر نیاز آبی محصولات کشت شده با استفاده از آبیاری نشتی تأمین می‌شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.