.

روزانه 50 نماز جماعت در حرم امام رضا(ع) اقامه می‎شود

به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی روزانه 50 نماز جماعت در سه نوبت در حرم امام رضا(ع) اقامه می‌‏شود که این تعداد در مناسبت‏‌های ویژه افزایش پیدا می‏‌کند.

1396/12/22 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام آخوندی؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در جلسه هم‌‏اندیشی ائمه جماعات حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه روزانه 50 وعده نماز جماعت در حرم امام رضا(ع) اقامه می‌‏شود، گفت: نماز جماعت یکی از بهترین و عظیم‌‏ترین کارهای فرهنگی حرم مطهر رضوی است که اتفاقا زائران زیادی هم به صورت منظم و منسجم در آن شرکت می‏کنند، لذا این اداره پیوسته به دنبال هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این فریضه الهی است.
وی افزود: اکنون در اداره تبلیغات حرم مطهر رضوی 82 نفر از علما به عنوان ائمه جماعت حرم مطهر رضوی مشغول به فعالیت هستند و این عزیزان به صورت دوره‏ای به امامت نمازهای حرم رضوی مشغول می‏‌شوند.
آخوندی گفت: بیش از 1600 خادم‏یار در این اداره به صورت شیفت‏‌های مختلف برای اقامه نماز و برنامه‌‏های تبلیغی به اداره تبلیغات  کمک می‌کنند تا برنامه‏‌های حرم به ویژه نماز جماعت با نظم و انسجام کامل برگزار شد.
وی افزود: در اسفندماه سال جاری در راستای خدمت‏رسانی به زائران حضرت رضا(ع) در نوروز برای مکبران حرم مطهر رضوی دوره آموزش ارتقایی منادیان رضوی برگزار شد.
آخوندی گفت: در این دوره موضوعات انگیزه خدمت، حُسن اجرا، اذان، تعقیبات، ادعیه، صوت و لحن و تجوید مکبران مورد بررسی، ارزیابی و آموزش قرار گرفت.
وی افزود: از اواخر بهمن‏ ماه سال جاری مقرر شد تا طبق برنامه‏‏‌های از قبل معین شده نیروهای اداره تبلیغات در نماز‏های جماعت صحن‌ها و رواق‏‌ها حضور پیدا کنند تا در پایان نماز به صورت تخصصی مشکلات هر مکان را مورد بررسی قرار دهند و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
رضایتمندی 95 درصدی زائران از نمازهای جماعت‏ حرم رضوی
اقامه 12000 نماز جماعت در حرم رضوی طی 8 هشت ماه ابتدایی سال
اقامه روزانه 58 نماز جماعت در حرم رضوی در افق‏‌های شرعي
اقامه نماز به امامت آیت‌الله هاشمی‏‌شاهرودی در حرم مطهر رضوی
میلیون‌ها زائر از ۳0۰۰ برنامه احکام بین الصلاتین در حرم رضوی بهره‌مند شدند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.