.

استاد درس اخلاق:

صبر بر تقوا رمز موفقیت بندگان خاص خداوند است

استاد درس اخلاق گفت: صبر بر تقوا رمز موفقیت بندگان خاص خداوند است.

1396/12/22 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین عدالتیان در جلسه درس اخلاق دانشگاه علوم اسلامی رضوی که در مسجد این دانشگاه برگزار شد، به تبیین موضوع اخلاق مهدوی پرداخت و اظهار کرد: مجموعه مباحث مهدوی حدوداً 40 عنوان است و 3 عنوان آن در زندگی کنونی بسیار اهمیت دارد که شامل شناخت علائم آخرالزمان، شناخت لغزشگاه‌های آخرالزمان و شناخت ویژگی‌های یاران حضرت مهدی(عج) می‌شود.
وی اخلاق مهدوی را جزو صفات یاران امام زمان(عج) خواند و گفت: امام صادق(ع) در وصف یاران امام زمان(عج) فرمودند: هر کسی که دوست دارد از اصحاب حضرت مهدی(عج) باشد اول باید «انتظار» بکشد، پس‌از آن اهل «ورع» باشد و سپس دارای «حسن خلق» باشد.
استاد درس اخلاق به تشریح واژه ورع پرداخت و بیان کرد: تقوا یعنی کسی که خود را از ناشایستگی‌ها و هوای نفس حفظ کند و زمانی که دو خصوصیت همچون شدت و استمرار به تقوا بپیوندد، ورع شکل می‌گیرد، بنابراین کسی که تقوای شدید و صبر بر تقوا داشته باشد به ورع دست پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه خداوند تبارک تعالی اتفاقات بزرگ را به واسطه بندگان پاک خود رقم می‌زند، تصریح کرد: خداوند توفیقات بزرگ را نصیب بندگان پاک خود می‌کند، یعنی اگر قرار است یک اتفاق مثبت رقم بخورد، خداوند به واسطه همین بنده مخلص این اتفاق بزرگ را رقم می‌زند و هرچه آن ِخیر بزرگ‌تر باشد عَبد مخلص‌تر و پاک‌تر نیاز است.
استاد درس اخلاق به داستان حضرت لقمان(ع) اشاره و خاطرنشان کرد: حضرت لقمان(ع) کارگری بیش نبود، اما با رعایت شش صفت از جمله راستگویی، امانتداری، پرهیز از امور بیهوده، کنترل چشم، کنترل زبان و رزق حلال توانست جزو بندگان خاص خداوند شود، بدین ترتیب جلب نظر خداوند فقط نیاز به عمل دارد، چنانچه کسی به این 6 صفت درست عمل کند، قطعا رستگار خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تقوا نقشه راه بندگی پروردگار است
برکت در رزق و روزی از آثار مهم تقواست
ایمان و تقوا موثرترین راهکارهای کسب آرامش روحی است
 تقوای الهی معیار سعادتمندی انسان است
بالاترین ثمره روزه‌داری رسیدن به تقوای الهی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.