.

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی:

کتاب‌هایی با موضوع شجره طیبه منشأ خیرات و برکات علمی و اجتماعی است

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: هر اثری که با موضوع شجره طیبه به چاپ می‌رسد، منشا خیرات و برکات علمی و اجتماعی در جامعه اسلامی است.

1396/12/22 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود مرویان حسینی در نشست رونمایی از کتاب «درسنامه وفاق» (درآمدی بر مبنای اعتقادی پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام) که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و جمعی از پژوهشگران و محققان در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: همان‌گونه که تولد فرزندانمان را جشن می‌گیریم و اتفاق مهمی است، باید برای آثاری که حاصل تلاش اهالی دانش و فرهنگ است نیز مراسم معرفی و رونمایی برگزار کنیم.
وی تصریح کرد: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با بیش از 33 سال سابقه علمی و پژوهشی تاکنون نزدیک به 2هزار عنوان اثر را در قالب 4هزار جلد کتاب و در شمارگان 14 میلیون اثر منتشر و روانه بازار نشر کرده است.
مرویان حسینی ادامه داد: یکی از وظایف این مرکز این است که آثار علمی و پژوهشی را در سایه‌سار فرهنگ ائمه اطهار (علیهم السلام) در اختیار جامعه قرار دهد. از این رو تاکنون آثار متعددی را که محصول تفاهم‌نامه‌های مشترک با سازمان‌ها و مؤسسات بوده، منتشر کرده و به چاپ رسانده است. کتاب «درسنامه وفاق» نیز یکی از این آثار است که با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و اداره کل تبلیغات اسلامی استان به چاپ رسیده است.
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: کتاب «درسنامه وفاق» در راستای ترویج و تعمیق باورهای اعتقادی و براساس مبانی قرآن کریم و آموزه‌های اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) به قلم استاد محمد تقی سعیدی نگاشته شده است
وی اضافه کرد: یکی از فعالیت‌های ممتاز سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، گسترش معارف مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در مناطق مختلف است، شیعیان و اهل تسنن در خراسان و دیگر استان‌های کشور در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و امروزه این یک پدیده متعارف در ایران اسلامی و جهان اسلام به شمار می‌رود.
مرویان حسینی با بیان اینکه نظام اسلامی در عرصه تعامل خردمندانه با صاحبان مذاهب سه سیاست را پیگیری می‌کند، گفت: وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی، پشتیبانی معرفتی و فرهنگی از معارف اهل بیت(علیهم السلام) در مناطق مشترک و براعت و انزجار از جریانات تکفیری  از جمله این سیاست‌ها است.
وی ادامه داد: این سه سیاست اگر به درستی شناسایی و پیگیری شود، هم موجب عزت اسلام و اعتدال مسلمانان شده و هم  منجر به گفت و گوهای مذاهب و مرجعیت علمی و اجتماعی اهل بیت (علیهم السلام) می‌شود.
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: کتاب حاضر نیز بر پایۀ همین سیاست‌ها تدوین شده است. مبلغان و ارادتمندان مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در مناطق مشترک باید به شبهات و سؤالات مسلط باشند تا  به درستی بتوانند در خصوص جریان توحید، امامت و شبهات دشمنان پاسخ در خوری داشته باشند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.