.

کارشناس دینی:

عدم توجه به آسیب‌های اجتماعی موجب تضعیف ارزش‌های دینی می‌شود

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: عدم توجه به آسیب‌های اجتماعی موجب تضعیف ارزش‌های دینی می‌شود.

1396/12/22 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین پور موسوی در سلسله سخنرانی‌های رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران به تبیین موضوع سبک زندگی در سیره اهل بیت(ع) پرداخت و اظهار کرد: تأسی از فرهنگ اهل بیت(ع) و الگو گرفتن از روش آنان انسان را در برابر آسیب های اجتماعی مصون نگه می‌دارد.
وی معیار تشخیص ارزش‌ها و هنجارهای دینی را آموزه‌های دینی و سیره ائمه معصومین دانست و افزود: امروز آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک تهدید جدی سلامت روحی و روانی افراد جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان است.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه توجه به منابع اسلامی و دستورات الهی درمان همه دردهای اجتماعی است، گفت: اگر مردم یک جامعه در فکر جبران آسیب های اجتماعی نباشند، آن جامعه نابود خواهد شد، لذا ما باید با اتکاء با نسخه‌های الهی به دنبال دردهای اجتماعی باشیم، چرا که عدم توجه به آسیب‌های اجتماعی موجب تضعیف ارزش های دینی می‌شود.
وی بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: «دو نعمت از نعمت‌های خدا که بسیاری از مردم در آن‌ها فریب خورده و قدرش را نمی دانند، تندرستی و اوقات فراغت است»، انسان با توجه به عمر محدود خود باید سعي كند بهترين چيزي باشد كه برايش ميسر است و با كوشش و تلاش و پیروی از سیره ائمه اطهار(ع) مسیر زندگیش را روشن کند.
حجت الاسلام پورموسوی با اشاره به اینکه سالم‌ترین، زیباترین و ملموس‌ترین شیوه تمدن دینی، شیوه زندگی به سبک اسلامی است، خاطرنشان کرد: نافرمانی و انجام کارهایی که مورد رضای خداوند متعال نباشد، بیهوده است و در روز قیامت مورد سوال قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه زمان نعمتی زودگذر است و تباه ساختن آن، چیزی جز اندوه و پشیمانی را برای انسان بر جای نمی‌گذارد، گفت: یادآوری نعمت الهی یکی از شیوه‌های تربیت اسلامی است که انسان باید در هر زمان از آن غافل نباشد.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه مهم‌ترین چیز در زند‌گی انسان که از ارزش والایی برخوردار است، وقت است، گفت:
وظیفه هر مسلمان در برابر وقت آن است که آن را حفظ کرده و مراقب آن باشد و باید بیشتر از مال از وقت مراقبت کند، چرا که مال دوباره به دست می آید، ولی وقت قابل بازگشت نیست.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
برقراری ارتباط مؤثر مادر و دختر موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
فاصله گرفتن از قرآن مهمترین علت بوجود آمدن آسیب‌های اجتماعی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.