.

قرارداد چندین پروژه مهم میان سازمان‌ اقتصادی‌ رضوی و ستاد عتبات عالیات امضاء شد

مدیرعامل هلدینگ عمران سازمان اقتصادی رضوی از امضاء قرارداد و تفاهم‌نامه چندین پروژه مهم میان این هلدینگ و ستاد عتبات عالیات خبر داد.

1396/12/22 سه‌شنبه

مهندس حسین رنجبران در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: در حال حاضر 9 شرکت در زیرمجموعه هلدینگ عمران رضوی فعالیت می‌کنند که هدف آن‌ها در وهله نخست، ارتقاء بهره‌وری وضع موجود در شرکت‌ها برای استفاده حداکثری از منابع و در وهله بعدی توسعه فعالیت‌ها است.
وی ادامه داد: در بحث توسعه، در گذشته شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ بیشتر اقدامات محدود به حریم حرم و استان خراسان را انجام می‌داده‌اند اما اکنون به واسطه بهره‌مندی از نیروهای مجرب و پتانسیل‌های موجود، سیاست‌گذاری‌ها بیش از پیش به سمت ورود به پروژه‌های ملی و فراملی نیز میل پیدا کرده است.
رنجبران با اشاره به قرارداد و تفاهم‌نامه صورت گرفته مابین سازمان اقتصادی رضوی و ستاد عتبات عالیات، گفت: هدف ما در وهله اول، ورود به پروژه‌های عتبات بوده که به این منظور طی مذاکرات صورت گرفته با ستاد عتبات عالیات، نخستین قرارداد برای تولید و نصب کاشی بخشی از صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف با شرکت کاش سنتی رضوی امضاء شد.
وی مدت این قرارداد را 6 ماه عنوان کرد و افزود: این برای نخستین بار است که شرکت تولیدکننده کاشی از خراسان رضوی در پروژه‌های عتبات عالیات حضور پیدا می‌کند.
رنجبران ادامه داد: در نشستی که حدود 3 ماه قبل با ستاد عتبات عالیات داشته‌ایم، این مسئولان با تمامی ظرفیت‌های هلدینگ عمران قدس رضوی و شرکت‌های تابعه در بخش‌های مختلف آشنا شدند.
وی از امضاء تفاهم‌نامه توسعه حرم امام حسین(ع) در کربلا میان آستان قدس رضوی و ستاد عتبات عالیات خبر داد و افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، تمام عملیات ساخت صحن حضرت عقیله(س) پس از خاکبرداری، از جمله تکمیل طراحی، ساخت و تامین چوب، کاشی، هبلکس و... بر عهده هلدینگ عمران آستان قدس رضوی است.
رنجبران ادامه داد: در این پروژه شرکت‌های صنایع چوب رضوی، کاشی سنتی، بتن و ماشین قدس رضوی، معادن قدس رضوی و... حضور خواهند داشت.
وی احداث کارخانه تولید کاش سنتی در کربلا را یکی از برنامه‌های این هلدینگ در سال آینده عنوان کرد و افزود: طی مذاکرات ستاد عتبات عالیات با هلدینگ عمران آستان قدس رضوی و از طرفی با توجه به خاکبرداری صورت گرفته در این مکان، هماهنگی‌ها برای احداث کارخانه تولید کاشی سنتی توسط آستان قدس رضوی انجام شد.
رنجبران ادامه داد: خاک این منطقه به دلیل متبرک بودن، جایگاه ویژه‌ای برای کشورهای مسلمان و به ویژه شیعیان دارد، لذا با احداث این کارخانه می‌توان حجم بسیار زیادی از خاک متبرک کربلا را جمع‌آوری و ضمن تولید کاشی سنتی و انجام کار فرهنگی، بازار اقتصادی خوبی نیز ایجاد کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
بازدید مدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی از شرکت داروسازی ثامن
نشست هیات اقتصادی فرانسوی با سازمان اقتصادی رضوی برگزار شد
ارائه ابعاد فناوری‌های نو در ساز و کارهای اقتصادی آستان قدس رضوی
افتتاح چندین پروژه توسط سازمان اقتصادی رضوی در ایام دهه فجر
شناسایی چالش‌های حوزه منابع انسانی در شرکت‌ها و موسسه‌های تابعه سازمان اقتصادی رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.