.

به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛

«آستان هنر» به ایستگاه بیست و دوم رسید

به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، بیست و دومین شماره فصلنامه آستان هنر ویژه پاییز و زمستان 96 منتشر شد.

1396/12/22 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، در بخشی از سرآغاز این شماره به قلم شادی غفوریان، سردبیر فصلنامه آمده است: کدام هنرمند مدعی است که آنچه نگاشته و آراسته شایسته آستان حریمی مقدس است؟ چه کسی می‌داند که کدام کتیبه، کدام خط و نقش، به حق شرف مکان و مکین را عیان می‌کند؟ کیست که بداند کدام شعر و روایت خوشایند صاحب مکان است؟
اولین مقاله بیست و دومین شماره فصلنامه آستان هنر، تحلیلی بر یکی از کهن‌ترین نقشه‌های ابنیه حرم مطهر رضوی به قلم وحید توسلی می‌پردازد. گنبد حرم مطهر امام رضا(ع) به قلم رجبعلی لباف خانیکی، دومین مقاله این مجله است و سومین مقاله به قلم امیر رضایی نبرد به مجموعه آثار محمود فرشچیان در آستان قدس رضوی اختصاص یافته است.
عناوینی مانند قرآن‌نویسی در سده نخست، قرآن وقفی علی بن حیدر حلالی به قلم مهدی صحراگرد، بررسی انواع و روش‌های تصویرسازی در اشعار برگزیده هشت دوره کنگره ملی رضوی از سال 85 تا 92 به قلم الهام مظفری ساغندی و منیره نصری، معرفی فرش‌های نفیس با محتوای اشعاری در مدح امام رضا(ع) موجود در موزه فرش آستان قدس رضوی به قلم سید مهدی سید قطبی از دیگر موضوعات  بیان شده در بیست و دومین شماره فصلنامه آستان هنر است.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به فروشگاه محصولات موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی واقع در نبش ورودی باب‌الجواد بارگاه منور امام هشتم(ع)، بیست و دومین شماره فصلنامه آستان هنر دریافت کنند.
یادآوری می‌شود؛  امکان خرید تلفنی محصولات فرهنگی موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برای علاقه‌مندان در سایر استان‌ها از طریق تماس با شماره 38467644- 051 فراهم است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.