.

به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی؛

کتاب «چرا حجاب؟ چرا چادر مشکی؟» تجدید چاپ شد

توسط اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی کتاب «چرا حجاب ؟ چرا چادر مشکی؟» به منظور پاسخگویی به شبهاتی درباره حجاب تجدید چاپ شد.

1396/12/22 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، کتاب «چرا حجاب؟ چرا چادر مشکی؟» به سفارش اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی و به همت اداره تولیدات فرهنگی این آستان مقدس با شمارگان 30هزار نسخه و در قطع جیبی تجدید چاپ و منتشر شد.
این اثر از مجموعه کتاب‌های رهنماست که با هدف پاسخ‌گویی به مهمترین سوالات و شبهات مبتلا به جامعه نوشته شده است و نویسنده با بهره گیری از آیات و روایات مطالبی را در رابطه با حجاب و عفاف به رشته تحریر در آورده است.
در بخشی از این کتاب آمده است: از نظر اسلام حجاب زن باید پوشانندة بدن او باشد و همچنین هنگام مواجهه با نامحرم جلب توجه ننماید، بنابراین  بدیهی است که رنگ مشكي در مقايسه با رنگ‌هاي ديگر به نحو شایسته پوشش غليظ‌تر و بهتری را برای زن تأمين مي‌كند، استفاده از حجاب مشكي بر خلاف ادعاهاي به ظاهر علمي بعضي از افراد، نه تنها عارضة منفي ندارد، بلكه با فلسفة حجاب يعني عدم تحريك و ايجاد آرامش رواني در جامعه نيز سازگار است.
نویسنده کتاب «چرا حجاب؟ چرا چادر مشکی؟» بیان کرده است که از آیات و روایات فراوان که درباره زنان وارد شده است، برداشت می‌شود که باید زنان عفّت و حجاب و پوشش مناسب داشته باشند، به حدّی که برای نامحرمی جلوه نکند.
یادآوری می‌شود؛ زائران بارگاه منور رضوی می‌توانند به منظور دریافت نسخه الکترونیکی با مراجعه به سامانه اشتراک محتوای «پیام آفتاب» مستقر در حرم مطهر رضوی این اثر را دریافت کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.