.

اقتصاددان آلماني در حرم مطهر رضوي مسلمان شد

اقتصاددان آلماني در حرم مطهر رضوي به دين مبين اسلام و مذهب تشيع گرويد.

1397/1/5 يكشنبه

به گزارش آستان نيوز، «كارل فراز بنته» تاجر و اقتصاددان آلماني با حضور در بارگاه منور رضوي به دين اسلام مشرف شد و نام مبارك رضا را براي خود برگزيد.
وي در رابطه با این تصمیم اظهار کرد: تابستان سال گذشته براي اجراي چندین پروژه اقتصادي به ايران آمدم و به شهرهاي مختلف ایران سفر كردم؛ در این سفر از نزديك با آداب و رسوم ايرانیان آشنا شدم و تحت تاثير فرهنگ آنان قرار گرفتم.
اين تازه مسلمان آلماني تصريح كرد: یکی از نکات مثبت سفر به ایران، اثبات دروغ پردازی‌ها و تبلیغات رسانه‌هاي غربي بود. آن‌ها تصوير غلطی از اسلام و ايران در ذهن من ایجاد کرده بودند که موجب رفع احساسات ضداسلامی در من شد.
كارل بنته با بيان اينكه در طي اين مدت با قرآن مانوس شده و ارتباط قلبی و عاطفی عمیقی با آيات شريف این كلام وحی برقرار کرده‌ام، بیان كرد: اعتقاد و باور مسلمانان به خداوند بسيار قوي‌تر از ساير اديان است و من اين حقيقت را با عقل و قلبم درك كردم.
وي افزود: در مطالعاتم درباره اسلام به موضوعات جالب و عجيبي برخوردم كه پاسخ بسياري از سئوالات هميشگي‌ام بود.
مدير امور زائران غيرايراني آستان قدس رضوي نيز در آيين تشرف به اسلام اين مرد ٦١ ساله آلماني، گفت: در عصر حاضر ديگر ارتباط جوامع و فرهنگ‌ها در انحصار دولت‌ها نيست و مردم مي‌توانند به درستی واقعيت‌ها را درك كنند.
سيد محمدجواد هاشمي‌نژاد گفت: رهبر معظم انقلاب در نامه‌‌ای خطاب به جوانان اروپا و آمریکایی، ارائه‌ تصویری ترسناک از دین مبین اسلام را سیاه‌نمایی علیه اسلام نامیده و از جوانان غربی خواستند تا شناخت مستقیم و بی‌واسطه‌ای از اسلام به دست آورند.
وی تصریح کرد: پس از این نامه، ما شاهد رشد فزاينده‌ آمار تشرف جوانان و حقيقت جويان اروپايي و آمريكايي به دين مبين اسلام در حرم مطهر امام رضا(ع) بودیم.
هاشمی‌نژاد با بیان اینکه دشمنان اسلام تلاش زیادی دارند تا دین اسلام و مسلمانان را ترسناک و نفرت‌انگیز جلوه دهد، اما نتوانستند به هدف خود برسند، افزود: امید است تا جوانان با شناخت، معرفت و مطالعه بیشتر پیرامون واقعیات، زمینه سعادت دنیوی و اخروی خود را فراهم آورند.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم هدایای ویژه‌ای از جمله، قرآن مجید به زبان‌ آلمانی، سنگ مضجع، کتب شناخت اسلام و گواهی تشرف به اسلام به این تازه مسلمان‌ اهدا شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.