.

یک دندان‌پزشک پیش‌کسوت:

بیمارستان رضوی مجهز به امکانات پیشرفته و نوین دندان‌پزشکی است

دندان‌پزشک پیش‌کسوت و متخصص بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: واحد دندانپزشکی این بیمارستان مجهز به امکانات پیشرفته و نوین است.

1397/1/25 شنبه

به گزارش آستان نیوز، دکتر فرامرز بابازاده به استفاده از تکنولوژی‌هایی روز دنیا مانند میکروسکوپ و کد- کم در واحد دندان‌پزشکی بیمارستان رضوی اشاره کرد و افزود: می‌توان امکانات و تجهیزات این واحد بسیار مجهز را در آینده گسترش بیشتری داد.
متخصص جراحی دهان، فک و صورت بیمارستان رضوی بیان کرد: در حال حاضر جراحی‌های سرپایی در این واحد دندان‌پزشکی انجام می‌شود.
دکتر بابازاده ادامه داد: با توجه به وجود مراکز دانشگاهی دندان‌پزشکی در مشهد، خدمات دندان‌پزشکی در سطح بسیار خوب و بالایی به بیماران توسط مراکز درمانی مختلف مانند کلینیک‌های دندان‌پزشکی و درمانگاه‌های خیریه ارائه می‌شود و متخصصین رشته‌های مختلف دندان‌پزشکی در این شهر مقدس مشغول به کار هستند.
وی با بیان اینکه هر شغلی سختی‌های خاص خودش را دارد، گفت: سطح علمی دانشکده‌های دندان‌پزشکی و دانش دندان‌پزشکان کشور بسیار بالاست و حتی قابل مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی است.
این استاد پیش‌کسوت دندان‌پزشکی ابراز کرد: امروزه سطح سواد بهداشت دهان و دندان مردم تا حدود زیادی افزایش پیدا کرده است و رسانه‌های عمومی مانند رادیو و تلویزیون در این حوزه بسیار کار کرده‌اند، اما همچنان جای کار دارد تا سطح آگاهی مردم بیشتر شود.
دکتر بابازاده با تأکید بر اینکه در زمینه اقدامات پیش‌گیرانه هنوز کار زیادی در کشور انجام نشده است، گفت: امروزه برخی کشورها حتی دیگر دندان‌پزشک تربیت نمی‌کنند، در حالی که تعداد دندان‌پزشکان ایران روز به روز در حال افزایش است.
وی ادامه داد: به جای تربیت و پرورش دندان‌پزشک در کشور باید سراغ پیش‌گیری از بیماری‌های دهان و دندان رفت و عوامل زمینه‌ساز پوسیدگی‌ دندان و بیماری‌های دهان و دندان را کنترل کرد.
گفتنی است، دکتر بابازاده، در سال 1358 در رشته دندان‌پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ التحصیل شده و در سال 1380، تخصص خود را در رشته جراحی دهان، فک و صورت از دانشگاه شهید بهشتی گرفته است. این دندان‌پزشک متخصص از سال 1359 تا فروردین 1389 عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است. وی استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که از سال 1390 با بیمارستان فوق تخصصی رضوی همکاری می‌کند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
کسب مجوز علمی بهره‌برداری از دستگاه تصویربرداری شبکیه چشم نوزادان
بهبود 40 درصدی بیماران دچار نارسایی ریوی با استفاده از ECMO
کنگره بین‌المللی «کاسپین» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود
بیمارستان رضوی ظرفیت مناسبی برای ارائه خدمات پروتون‌تراپی دارد
 گزیده‌ای از برنامه‌های آینده بیمارستان رضوی در حوزه درمان تشریح شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.