.

در طول سال 1396 صورت گرفت؛

انجام بیش از 3700 اقدام درمانی دندان‌پزشکی در بیمارستان رضوی

مسئول واحد دندان‌پزشکی بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: بیش از سه هزار و 700 اقدام درمانی دندان‌پزشکی در این واحد در طول سال 1396 انجام شده است.

1397/1/25 شنبه

 به گزارش آستان نیوز، دکتر محمد مرتضوی ابراز کرد: واحد دندان‌پزشکی بیمارستان فوق تخصصی رضوی با توجه به امکانات و تجهیزات آن، یکی از مراکز درمانی پیش‌رو در شرق کشور است.
وی افزود: اتاق عمل این واحد، نخستین اتاق عمل مجهز دندان‌پزشکی در شرق ایران است که در آن خدمات دندان‌پزشکی تحت بیهوشی انجام می‌شود.
دکتر مرتضوی گفت: همچنین این واحد از جمله اولین مراکز دندان‌پزشکی کشور محسوب می‌شود که در آن، مجموعه‌ای از اقدامات دندان‌پزشکی مانند درمان ریشه دندان با استفاده از میکروسکوپ صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: استفاده از میکروسکوپ، روش جدیدی در دندان‌پزشکی دنیا به شمار می‌رود که موجب افزایش دید و دقت دندانپزشک می‌شود؛ انجام برخی اعمال دندان‌پزشکی نیز ممکن است بدون استفاده از میکروسکوپ امکان‌پذیر نباشد.
این متخصص درمان و جراحی ریشه دندان بیان کرد: همچنین در این واحد دندان‌پزشکی، از تکنولوژی دندان‌پزشکی دیجیتال استفاده می‌شود که امکان تحلیل پروتزهای دندانی و ترمیم‌های مختلف را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بیشترین دقت فراهم می‌کند.
وی با بیان اینکه بیش از 85 درصد بیماران از خدمات این واحد دندان‌پزشکی رضایت کامل داشته‌اند، افزود: در حال حاضر واحد دندان‌پزشکی این بیمارستان دارای شش یونیت فعال و یک یونیت مختص اتاق عمل تحت بیهوشی، در فضایی با زیربنای 250 مترمربع است.
دکتر مرتضوی با اشاره به اینکه از بیشتر روش‌ها و تکنیک‌های نوین درمانی دنیا در این واحد دندان‌پزشکی استفاده می‌شود،  گفت: همچنین 23 نفر به عنوان پرسنل و کادر درمانی از جمله 14 متخصص در رشته‌های مختلف دندان‌پزشکی مانند جراحی فک و صورت، درمان ریشه، اطفال و نوجوانان، ترمیم و زیبایی، پروتزهای دندانی، بیماری‌های لثه، ایمپلنت(کاشت دندان)، ارتودنسی و...، در این واحد مشغول به خدمت هستند.
وی به امکان انجام تمامی درمان‌های مورد نیاز دندان‌پزشکی با توجه به همکاری متخصصان رشته‌های مختلف دندان‌پزشکی و تجهیزات موجود در این واحد بیمارستان رضوی اشاره و اضافه کرد: در آینده نیز برنامه‌هایی برای گسترش و توسعه فعالیت‌های علمی و آموزشی و همچنین ارائه خدمات خاص به بیمارانی که نیاز به مراقبت‌های بیمارستانی دارند، داریم.
مسئول واحد دندان‌پزشکی بیمارستان رضوی با تأکید بر اینکه واحد دندان‌پزشکی این بیمارستان، علاوه بر فعالیت‌های درمانی در زمینه فعالیت‌های آموزشی نیز قدم‌هایی برداشته است، بیان کرد: به طور مثال، به بیماران نکات آموزشی درباره شیوه‌های درمانی ارائه می‌شود تا سطح دانش عمومی جامعه درباره درمان‌های دندان‌پزشکی و اقدامات پیش‌گیرانه افزایش یابد.
وی از دندان‌پزشکی به عنوان یکی از مشاغل آسیب‌‌زا برای فعالان این حوزه درمانی نام برد و گفت: یک سوم شاغلین در حوزه دندان‌پزشکی، زودتر از موعد بازنشسته می‌شوند و دو سوم آنان نیز با دردها و مشکلات عضلانی- اسکلتی مواجه هستند.
دکتر مرتضوی ادامه داد: با بهره‌گیری از دندان‌پزشکی میکروسکوپی و همچنین رعایت استانداردهای لازم در مهندسی و ساخت واحد دندان‌پزشکی بیمارستان رضوی تلاش شده تا پرسنل شاغل در این واحد با کمترین آسیب‌های شغلی روبرو شوند.
وی با تأکید بر اینکه پیش‌گیری بهتر از درمان است، گفت: با رعایت بهداشت روزانه، استفاده از رژیم‌های غذایی مناسب و همچنین تأکید والدین به رعایت بهداشت دهان و دندان کودکان و ارائه آموزش‌های لازم به آنان، می‌توان امیدوار بود در آینده نسلی داشته باشیم که کمتر با مشکلات دهان و دندان مواجه می‌شود.
لازم به ذکر است، واحد دندان‌پزشکی بیمارستان فوق تخصصی رضوی هم‌زمان با افتتاح این بیمارستان در سال 1384 با دو یونیت دندان‌پزشکی در بخش کلینیک‌های بیمارستان رضوی فعالیت خود را آغاز کرد. فعالیت و تجهیزات این واحد در سال 1393 با هدف ارائه خدمات تخصصی گسترش یافت و به مکان فعلی آن، منتقل شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.