.

هم‌زمان با افتتاح نمایشگاه «مقصود آفرینش»

نشست تخصصی خوش‌نویسی در نگارخانه رضوان برگزار شد

هم‌زمان با مبعث پیامبر اکرم(ص) در نگارخانه رضوان، استاد یدالله خوانساری هنرمند حوزه خوش‌نویسی و خط شکسته معاصر ایران در محل این نگارخانه، نشست تخصصی تشکیل داد.

1397/1/26 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، این برنامه شب گذشته و در حاشیه برپایی نمایشگاه «مقصود آفرینش» شامل آثار علیرضا بهدانی برگزار شد و با سخنرانی استاد یدالله خوانساری از تهران همراه بود.
خوانساری در ابتدای سخنان خود، خراسان بزرگ را میراث فرهنگ، هنر و تمدن و همچنین پایتخت شکسته‌نویسی در دو دهه دانست و افزود: لازم است هنرمندان و استادان این دیار، به چنین پشتوانه ارزشمندی نگاه عمیق داشته باشند.
وی، پشتکار و خلاقیت را بخش مهمی از موفقیت یک هنرمند دانست و بیان داشت: در حوزه خوش‌نویسی خلاقیت امری مهم است. خلاقیت باعث مانایی می‌شود و هر هنرمندی باید در دوره‌ای به قابلیت‌های شخصی هنرمندانه خود برسد و بروز و ظهور خلاقیت را داشته باشد.
این هنرمند افزود: در این نمایشگاه، بهدانی با رنگ و طلب عشق و شور، پا در این وادی گذاشته و خلاقیت هنری‌اش را به بروز و ظهور رسانده است.
وی اضافه کرد: بهدانی، هنرمندی است که به خوبی، قطعه‌پردازی در خط شکسته را شناخته و در این نمایشگاه آثارش را به شکوه رسانده است. تا آنجا که در ابعاد، ترکیب و صفحه‌بندی در فضای گسترده آثار خود کاری محال و ناممکن را انجام داده که قابل تحسین است.  این آثار در فضایی بهشت‌آسا و در دنیایی از رنگ‌ها فصل تازه‌ای در عرصه هنر نقاشی‌خط است.
خوانساری تلاش و کوشش چند وجهی بهدانی را در قالب این ابیات بیان نمود: سیاره عشق را منازل ماییم/ ز اشکال جهان نقطه‌ی مشکل ماییم/ چون قشه عاشقانه بیدل گویند/ سر حلقه عاشقان بیدل ماییم.
 وی در پایان صحبت‌های خود هنرمندان خراسانی را در زمره هنرمندانی برشمرد که همواره در عرصه خوش‌نویسی گام‌های بزرگی برداشته‌اند و بیان داشت: چه بسا کسانی که بسیار استاد هستند ولی هنرمند نیستند و یا افرادی که هنرمند هستند ولی استاد نیستند. از قابلیت‌های همه هنرمندان استان خراسان این است که هم استاد و هم هنرمند هستند.
یادآور می‌شود نمایشگاه مقصود آفرینش شامل آثار خوش‌نویسی و نقاشی‌خط علیرضا بهدانی با موضوع حضرت محمد(ص) تا پنجشنبه‌30 فرودین 1397 در محل نگارخانه رضوان وابسته به موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی واقع در خیابان کوهسنگی 17 دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز در دو نوبت صبح و عصر از آثار آن بازدید به عمل آورند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
کارگاه تصویرسازی «امام رئوف(ع)» در نگارخانه رضوان مشهد دایر می‌شود
پرواز نگاه، در همین یک قدمی می‌ماند
میزبانی نگارخانه رضوان از نمایشگاه «که پرواز نگاه، در همین یک قدمی می‌ماند»
 «دلشدگان» در نگارخانه رضوان به نمایش در آمد
  • 1397/2/2 يكشنبه «دلشدگان» در نگارخانه رضوان به نمایش در آمد
    نمایشگاهی از آثار تذهیب و خوش‌نویسی به سرپرستی رویا شهرکی با نام «دلشدگان» با حضور اساتید خوش‌نویس و علاقه‌مندان هنر تذهیب در نگارخانه رضوان وابسته به موسسه آفرینش‌های آستان قدس رضوی گشایش یافت.
بهار در بهار
  • 1397/1/27 دوشنبه در حوالی نمایشگاه «مقصود آفرینش»، در نگارخانه رضوان بهار در بهار
    در بهارانه بهار و بعدازظهری بارانی قدم در خیابانی می‌گذاری که میزبانش درختانی است جامه‌ی‌ سبز بر تن کرده و اواسط راهش نگارخانه‌ای که عطر وحدت و همدلی در ماه پربرکت رجب را در قالب خطوط و نقش‌ها به همراه دارد و شور و شعف بهار طبیعت را با بهار جان، هم‌قدم می‌سازد.
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.