.

آزمون جذب مشاوران و روانشناسان خادم‌یار خانواده رضوی برگزار شد

آزمون جذب در کانون مشاوران و روانشناسان خادم‌یار خانواده رضوی برگزار شد.

1397/1/26 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، این آزمون با حضور 360 داوطلب زن و مرد روانشناس و مشاور که برای عضویت در کانون مشاوران و روانشناسان خادم‌یار خانواده رضوی ثبت نام کرده بودند در مشهد برگزار شد.
سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در حاشیه برگزاری این آزمون به خبرنگار ما گفت: دوره تخصصی و بلند مدت مشاوره و درمانگر خانواده با رویکرد اسلامی در دستور کار این مرکز قرار گرفته است و در این دوره آموزش‌های تخصصی و کاربردی رویکردها و مدل‌های مشاوره و درمان در مشاوره پیش از ازدواج، خانواده درمانی و مشاوره طلاق و آموزش‌های جنبی بسیار کاربردی مرتبط با حوزه به خادم‌یاران خانواده آموزش داده می‌شود.
فاطمه دژبرد در خصوص شرایط پذیرش در این کانون گفت: اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته‌های روانشناسی و مشاوره، قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه از جمله شرایط برای جذب در کانون مشاوران و روانشناسان خادم یار خانواده رضوی است.
وی با اشاره به رقابت 360 روانشناس و مشاور در این آزمون بیان کرد: نتایج اولیه آزمون کتبی در نیمه اول اردیبهشت ماه سال جاری اعلام می‌شود و منتخبان آزمون برای شرکت در مصاحبه تخصصی و حضوری دعوت می‌شوند که با قبولی در مصاحبه، در کانون مشاوران و روانشناسان خادم‌یار خانواده رضوی جذب خواهند شد.
وی در ادامه با اشاره به تشکیل کانون روحانیون خادم‎یار خانواده رضوی در سال گذشته عنوان کرد: در این طرح که در دو سطح مشهد و کل کشور در حال اجراست، طلاب حوزه علمیه که واجد شراط لازم بودند پس از ثبت نام و گذراندن آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی جذب کانون روحانیون خادم‎یار خانواده رضوی شدند.
وی تربیت مشاوران با رویکرد دینی را از برنامه‌های این مرکز در حوزه مشاوره عنوان کرد و گفت: در این طرح برای دو گروه از مخاطبان شامل مشاوران و روانشناسانی که دارای تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک هستند و روحانیون فعال در حوزه خانواده که دروس با رویکرد دینی و علوم دینی را در حوزه های علمیه گذرانده اند، برنامه‌ریزی شده است.
دژبرد در پایان تصریح کرد: برای روانشناسان و دانش‌آموختگان رشته روانشناسانی دوره‌های آموزشی طراحی شده است که در این دوره‌ها مباحث مشاوره با رویکرد دینی را آموزش می‌بینید و خروجی کار تربیت مشاوران با رویکرد اسلامی و دینی و تهیه پروتکل درمانی مشاوره با رویکرد دینی خواهد بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.