.

خطیب حرم مطهر رضوی:

عبودیت موجب سعادت انسان در دنیا و آخرت می‌شود

خطیب حرم مطهر رضوی گفت: عبودیت موجب سعادت انسان در دنیا و آخرت می‌شود.

1397/1/26 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام حائری‌زاده در سلسله جلسات سخنرانی که یکشنبه 26 فروردین ماه قبل از نماز جماعت ظهر و عصر در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: خداوند در قرآن کریم فلسفه خلقت انسان را عبودیت و بندگی بیان کرده است.
وی با اشاره به اینکه خداوند انبیاء(ص) را مبعوث کرده تا انسان‌ها به عبودیت برسند، عنوان کرد: خداوند با فرستادن پیامبران برای هدایت انسان‌ها بر بشر منت گذاشته است. در سوره بقره می‌خوانیم: «ای انسان ما پیامبری از خودتان میان شما فرستادیم تا آیات ما را برای شما تلاوت کند و آنچه را نمی‌دانستید به شما یاد دهد».
حجت الاسلام حائری‌زاده با بیان اینکه باید اعمال ما برای رضای خدا انجام شود، اظهار کرد:  شیطان سال‌ها به عبادت و راز و نیاز با خداوند پرداخت، اما چون عبودیت نداشت از درگاه الهی رانده شد.
وی افزود: بعثت رسول الله(ص) تحولی شگرف در زندگی، جامعه بشری و روح انسان‌ها به وجود آورده است، بعثت نمونه‌ای بارز از رحمت الهی است چرا که مردم در پرتوی زحمات و مجاهدت های پیامبر(ص) راه حق را پیدا کردند.
این کارشناس دینی با اشاره به اینکه بعد از پیامبر(ص) پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) انسان را به درجه بالای کرامت می‌رساند، افزود: حضرت محمد(ص) بعد از هجرت به مدینه مسجدی بنا کردند. مسلمانان نیز در کنار این مسجد خانه هایی ساختند و دری نیز از خانه هایشان به مسجد باز کردند تا رفت و آمد آنان به مسجد آسان شود، اما از جانب خداوند دستور آمد ای پیامبر به جز در خانه علی(ع)  تمامی درهای گشورده شده به مسجد باید بسته شود. این دستور خداوند نشان می‌دهد که هر کس بخواهد به خدا و درجات بالای کمال برسد باید از درب خانه اهل بیت(ع) وارد شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
محبت یکی از مهم‌ترین ریشه‌های عبودیت و بندگی است
صبر مهمترین عامل پایداری در جاده عبودیت است
اطاعت از ائمه معصومین(ع) رمز عبودیت است
دعا مظهر بندگی و عبودیت در پیشگاه خداوند است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.