.

کارشناس مذهبی:

مودت اهل بیت(ع) مصداق رشد و تعالی بشریت است

سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه بعثت روز جوشش چشمه های نور و رحمت است که خداوند متعال برای تعالی انسان ها به وسیله پیامبر اعظم(ص) به جهان عرضه کرد، گفت: مودت اهل بیت(ع) مصداق رشد و تعالی بشریت است.

1397/1/26 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، عطیه سید کاشی در سلسله برنامه های فرهنگی تبلیغی ویژه بانوان که در رواق حضرت زهرا(س) و در جمع زائران حرم مطهر رضوی برگزار شد، بیان کرد: رحمت و رأفت پيامبر(ص) تجلي رحمت و رأفت پروردگار است، بنابراین هر آنچه كه از رحمت نبوي در دنيا و آخرت نصيب ما مي‌شود پرتويی از رحمت الهي است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس آیات و روایات مودت و دوستی اهل بیت(ع) اجر و پاداش زحمات رسول خدا(ص) محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: کلام ائمه اطهار(ع) نور و امر آن بزرگواران رشد برای انسان هاست.
سیدکاشی با اشاره به آیه‌ای از قرآن که به پیامبر(ص) می‌فرماید: « فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنْتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ، إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ؛ به مرحمت خدا بود که با خلق مهربان گشتی و اگر تندخو و سخت‌دل بودی مردم از گِرد تو متفرق می‌شدند، پس از بدی آنان درگذر و برای آن‌ها طلب آمرزش کن و برای دلجویی آن‌ها در کار با آن‌ها مشورت نما، لیکن آنچه تصمیم گرفتی با توکل به خدا انجام ده که خدا آنان را که بر او اعتماد کنند دوست دارد، گفت: عزت یکی از مصادیق رحمت ویژه پروردگار است که بوسیله پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) شکل گرفته است.
سخنران حرم مطهر رضوی ویژه بانوان ادامه داد: حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) از سوی خداوند متعال به عنوان اسوه حسنه عصرها و نسل ها معرفي شده است، اما متاسفانه امروز جوامع اسلامي با دارا بودن چنين ذخیره عظيم و ارزشمندي نتوانسته از او بهره کافی را ببرد.
وی با بیان اینکه مودت و محبت اهل بیت(ع) مایه رشد و تعالی بشریت است، تصریح کرد: انسان با دوستی با خوبان همرنگ با آنان می‌شود، لذا ما نباید از اهل بیت(ع) که مشعل هدایت هستند دور شویم.
سیدکاشی با اشاره به اینکه کتاب قرآن برترین نسخه سعادتمندی انسان است، افزود: پیامبر(ص) نعمت بزرگی را با اذن خداوند متعال به ما عرضه کرد که متن آن سرشار از دستورات زندگی سالم و نایل شدن به کمالات است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مودت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بزرگترین موهبت الهی است
محبت قلبی و عملی به اهل بیت(ع) راه نجات انسان است
مودت و محبت نسبت به اهل بیت(ع) وجه مشترک تمام مسلمانان جهان
آثار دوستی اهل بیت(ع) باید در زندگی انسان ظهور پیدا کند
مودت لازمه زندگی پایدار است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.