.

تنظیف 61 میلیون مترمربع فرش حرم مطهر رضوی در سال 1396

مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی از تنظیف 61 میلیون مترمربع فرش حرم مطهر رضوی توسط این شرکت در سال 1396 خبر داد.

1397/1/27 دوشنبه

غلامرضا باغشنی در گفت و گو با آستان نیوز با بیان این که تمامی این فرش‌ها در واحد قالی‌شویی شرکت شسته شده است، افزود: طی سال گذشته، حدود 750 عدد تخته قالی دستباف به مساحت نزدیک به 6 هزار و 400 متر مربع و تعداد 34 هزار تخته قالی ماشینی به مساحت 230 هزار مترمربع در واحد قالی‌شویی مستقر در کارگاه کنه بیست، شست و شو شده است.
وی ادامه داد: این واحد قالی‌شویی روزانه ظرفیت شست و شوی 200 تخته فرش ماشینی 6 متری و حدود 200 متر مربع قالی دستباف را دارد.
باغشنی با اشاره به ابزار موجود و روش‌های شست و شو در در واحد قالی‌شویی شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: برای شست و شوی قالی‌های ماشینی از 2 دستگاه قالی‌شویی تمام اتومات و دستگاه سانتریفیوژ استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: شست و شوی فرش‌های دستباف نیز به صورت دستی و با استفاده از مواد شوینده استاندارد انجام می‌گیرد.
باغشنی اضافه کرد: قبل از شست و شو نسبت به خاک‌گیری فرش‌ها اقدام شده و سپس با استفاده از دستگاه‌های تمام مکانیزه و مواد شوینده استاندارد، عملیات شست و شو انجام و فرش برای آبگیری به دستگاه سانتریفیوژ منتقل شده و در پایان نیز برای خشک کردن به قسمت گرمخانه انتقال داده می‌شود.
وی درباره برنامه‌های این شرکت برای واحد قالی‌شویی در سال جاری گفت: با توجه به افزایش حجم فضای مفروش در حرم مطهر رضوی، نیاز به یک دستگاه خاک‌گیر با قدرت بیشتر است که مراحل تهیه و نصب آن در حال انجام می‌باشد.
مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی ادامه داد: افزایش‌20 دستگاه جاروبرقی کوله‌پشتی برای تنظیف رواق‌های مبارکه حرم مطهر به منظور ارائه خدمات مطلوب‌تر برای رفاه حال زائران و مجاوران، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.