.

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي در ديدار با توليت حرم حضرت معصومه(س) تاكيد كرد؛

استفاده از ظرفيت آستان‌های مقدس اهل بيت(ع) برای گره‌گشايی از كار محرومان

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي گفت: آستان‌هاي مقدس اهل بيت(ع) ظرفيتي بي نظير براي توسعه خدمات به محرومين و مستضعفان و ترويج سبك زندگي اسلامي و سيره ائمه هدي(ع) دارند.

1397/1/27 دوشنبه

به گزارش آستان نيوز، سيد مرتضي بختياري در ديدار با آيت الله سعيدي توليت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و امام جمعه قم ضمن تبريك اعياد ماه رجب و سال جديد اظهار داشت: بنا بر تاكيدات مقام معظم رهبري در حكم انتصاب توليت آستان قدس رضوي، سياست هاي كلان و رويكردهاي اين مجموعه معنوي حول محورهاي امداد مستضعفين، زائر محوري، مرجعيت علمي و توسعه فرهنگ رضوي تبيين و عملياتي شد.
وي تصريح كرد: ايجاد معاونت امداد مستضعفين و تشرف ٦٣٠ هزار زيارت اولي به بارگاه منور رضوي در طي ٢ سال اخير از اقداماتي است كه از روزهاي ابتدايي با جديت و برنامه ريزي اجرايي شده است.
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي با اشاره به تبيين مباني نظري توسعه مفهوم خادم، خدمت و مخدوم از سوي آيت الله رئيسي،اذعان كرد: ايجاد دفاتر نمايندگي در استانها براي تحقق منشور ٧ گانه و افزايش سطح و گستره خدمت رساني به محرومين و مستضعفين در جاي جاي ايران اسلامي و به نام مبارك امام رضا(ع) صورت گرفته است.
وي گفت: ايجاد معاونت علمي آستان قدس رضوي با هدف هم افزايي و بهره مندي از ظرفيت نخبگان براي تاثيرگذاري در جهان اسلام از ديگر مواردي است كه بحمدالله محقق شده و نتايج درخشان آن را در احداث و حمايت از مراكز علمي و پژوهشي خواهيم ديد.
بختياري با بيان اينكه در طول ايام نوروز بيش از ٨ ميليون زائر به مشهد مقدس تشرف داشته اند، اذعان كرد: پروژه عظيم زائر شهر رضوي كه فاز نخست آن در كمترين زمان و با بهترين كيفيت به بهره برداري رسيد، براي ارائه خدمت به اقشار محروم و كم درآمد احداث شده و ظرفيت اسكان ٢٠ هزار نفر را دارد.
وي افزود: توسعه و ترويج معارف نوراني اهل بيت(ع) و فرهنگ رضوي نيز از مواردي است كه با توجه به اهميت موضوع در دستور كار آستان قدس رضوي است.
آيت الله سعيدي، توليت حرم مطهر حضرت معصومه(س) نيز در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي از معارفه نماينده آستان قدس رضوي در استان قم بر لزوم برنامه ريزي مدون، همفكري و هم افزايي  براي اقدامات پيش رو تاكيد كرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.