.

سخنران حرم مطهر رضوی:

تسلیم و تصدیق از صفات بارز حضرت عباس(ع) بود

سخنران ویژه برنامه قرآنی حرم رضوی با بیان اینکه حضرت ابوالفضل العباس(ع) مطیع محض خداوند بودند، گفت: تسلیم و تصدیق از صفات بارز علمدار کربلا بود.

1397/1/27 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام مهریزیان در نشست‌های قرآنی که دوشنبه 27 فروردین ماه قبل از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برگزار شد، با توجه به فرا رسیدن اعیاد شعبانیه به زیارتنامه حضرت ابوالفضل(ع) اشاره کرد و گفت: در زیارتنامه کوتاهی که برای قمر بنی‌هاشم بیان شده خصوصیات و صفات ممتازی همچون تسلیم، وفا و همراهی با امام زمان خود(ع) ذکر شده است.
وی بیان کرد: به عقیده اندیشمندان اسلامی بعد از پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) یکی از عالم‌ترین، عارف ترین، شجاع ترین و... فردی است که تاریخ اسلام به خود دیده است.
این کارشناس دینی با بیان اینکه در این زیارتنامه از حضرت ابوالفضل العباس(ع) به عنوان یکی از بندگان صالح خدا یاد شده است، ابراز کرد: عبدصالح کسی است که تمام کارهایش برای رضای خداست. قمر بنی هاشم(ع) علاوه عبد صالح خداوند، مطیع امر ولایت و امام زمان(ع) خود نیز بودند.
حجت الاسلام مهریزیان افزود: امام سجاد(ع) در روایتی فرمودند: «عموی ما عباس(ع) در نزد خداوند متعال منزلتی دارد که روز قیامت تمام شهیدان به مقام او غبطه می خورند».
وی با بیان اینکه متاسفانه ما اطلاعاتی که از زندگی حضرت ابوالفضل(ع) داریم تنها به عاشورا و شهادت ایشان ختم می‌شود، اظهار کرد: ما باید بیشتر در زندگی این انسان ارزشمند تفکر و تحقیق کنیم. حضرت ابوالفضل(ع) چهارده سال از عمر بابرکت خود را در کنار امام علی(ع) گذراند و با آنکه سن کمی داشتند در برخی از جنگ ها شرکت می‌کردند.
سخنران حرم مطهر رضوی ادامه داد: قمر بنی هاشم(ع) در دوران امامت برادر بزرگوارشان امام حسن(ع) نیز نقش حمایت‌گری ویژه‌ای داشتند. ایشان همیشه تکیه‌گاه و پشتوانه برادرش سیدالشهدا(ع) بودند و با رشادت و شجاعت در راه دفاع از ولایت به شهادت رسیدند.
لازم به یادآوری است؛ به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه نشست‌های قرآنی با سخنرانی کارشناسان برتر دینی هر روز قبل از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
حضرت عباس(ع) دومین شخصیت تأثیرگذار در کربلا بود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.