.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) خبر داد؛

اجرای طرح توانمندسازی در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) از راه‌اندازی دوره‌های توانمندسازی در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) خبر داد.

1397/1/27 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، جلیل معماریانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: محصول یک دانشگاه باید یک انسان باسواد، کارشناس، مختصص، متعهد و جامع باشد. طرح توانمندسازی با همین نگاه وارد عرصه شد و بر همین اساس بخشی از این اهداف در واحدهای درسی آموزشی ما اعمال می‌شود.
وی ابراز کرد: معاونت فرهنگی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برنامه هایی را علاوه بر بخش فرهنگی و در تکمیل بخش آموزش و پژوهش راه‌اندازی کرده است، از آنجایی که در آستانه پایان ترم هستیم و فرصت کم است، اولویت برنامه توانمندسازی مباحثی است که به وضعیت تحصیلی دانشجویان کمک می‌کند.
معماریانی مدیریت زمان، خودآگاهی و بحث مهارت‌های مطالعه را از اولویت‌های ابتدایی طرح توانمندسازی دانست و گفت: این طرح به موضوعاتی همچون ارتباط موثر، سواد رسانه، تفکر خلاق، مدیریت اقتصادی، بحث کارآفرینی و... می پردازد.
وی ادامه داد: دانشجویان در این طرح با بحث‌های مختلفی در حوزه نگرشی علمی و آموزشی  آشنا می‌شوند و حاصل آن خروجی دانشجویان در حوزه اشتغال، ازدواج و حوزه‌های عقیدتی، معنوی، فکری و... است.
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) افزود: این طرح با هدف اینکه دانشجویان به توان بالاتری برسند راه اندازی شده است و عمده کارهای پژوهشی و تربیتی در این طرح به صورت کار تیمی و پروژه‌ای انجام می‌گیرد.
معماریانی همچنین یادآور شد: بحث سالن مطالعه و فراهم آوردن شرایط و فضای مناسب برای مطالعه، اعتکاف علمی و جمعه‌های هر هفته بحث طبیعت‌گردی و تفریح و ورزش از جمله برنامه‌های اجرایی است که برای شرکت کنندگان در طرح توانمندسازی تدارک دیده شده است.
وی با بیان اینکه در این طرح نخست اعتمادسازی پس از آن حساس سازی و در آخر نیازسنجی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: این طرح 4 گام مختلف دارد که در 4 نرم قرار است گذرانده شود. پایه عمومی، فضای تکمیلی، فضای تخصصی و برنامه های ویژه این 4 گام را تشکیل می‌دهند و در مجموع  12 کارگاه در این 4 ترم برگزار می‌شود.
معماریانی اضافه کرد: مراسم افتتاحیه طرح توانمندسازی با حضور 250 دانشجوی دختر و پسر از هر دو پردیس اسرار و رضوان دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، در دو اردوی مستقل در شاندیز برگزار شد.
وی همچنین از راه اندازی کمپین سحرخیزی در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) خبر داد و خاطرنشان کرد: در فصل بهار سه رویکرد جدی سحرخیزی، مطالعاتی و ورزش دنبال می‌شود و با توجه به این سه رویکرد پویش سحرخیزی راه افتاده است. این پویش به دانشجویان اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد و به آن‌ها می‌آموزد که موفقیت در کارهای کوچک ما را به اهداف بزرگی می رساند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پذیرش 5 رشته جدید در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) ویژه سال تحصیلی 97-98
 وجود بیش از 35000 جلد کتاب در کتابخانه اسرار و رضوان دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)
آیین نکوداشت و تقدیر از اساتید دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار شد
کسب مقام سوم طرح «لولای ضد زلزله» توسط دانشجوی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)
مراسم گرامیداشت عملیات والفجر 8 و وداع با پیکر شهدا برگزار می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.