.

با حضور قائم مقام توليت آستان قدس رضوی؛

عمليات اجرايي ٢ پروژه عظيم در انابد و رشتخوار آغاز شد

با حضور قائم مقام توليت آستان قدس رضوی عمليات اجرايی مجتمع آموزشی امام رضا(ع) در انابد و مجموعه ورزشي امام رضا(ع) در روستای محمدآباد رشتخوار آغاز شد.

 1397/1/28 سه‌شنبه
  
2018-04-17T18:21:52+04:30

به گزارش آستان نيوز، سيد مرتضی بختياری با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبری در منشور ٧ گانه مبنی بر رسيدگی به شهرها و روستاهای موقوفه دار اظهار كرد: آستان قدس رضوی صيانت و بهره‌وری موقوفات را رسالت اصلي خود می‌داند.
وی تصريح كرد: با دستور و موافقت توليت آستان قدس رضوی و در راستای محروميت زدايی، اين ٢ پروژه در روستاهای محمدآباد آستانه و انابد كاشمر احداث خواهد شد.
قائم مقام توليت آستان قدس رضوی افزود: در  اين شهرستان‌ها موقوفات بزرگی متعلق به امام رضا(ع) وجود دارند كه جزء موقوفات خاص هستند و بنا بر نظر واقف مصارف آن دقيقا تعيين شده است.
بختياری با اشاره لزوم رعايت غبطه وقف و هزينه عوايد موقوفات بنا بر نيت واقفان اظهار كرد: آستان قدس رضوی به عنوان امانتداری امين شناخته مي‌شود و در طي قرنها مردم اموال و داراييی‌هايشان را وقف حضرت رضا(ع) كرده‌اند تا در جهات مختلف رفاه زائران، مفروش كردن حرم مطهر، اطعام و روشنايي بيوتات و ... خرج شود و مردم عزيز ما در مناطق موقوفه دار همواره پاسدار و نگاهبان حقوق موقوفه بوده اند.
بختياري گفت: ما مصمم هستيم كه در حد بضاعت آستان قدس نسبت به محروميت زدايي و اشتغال پايدار در اين مناطق اقدام كنيم.

مديرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی نيز اظهار داشت: هر ٢ پروژه ظرف مدت ١٨ ماه پس از آغاز عمليات اجرايي به بهره‌برداری خواهد رسيد.
مهندس اسماعيلي گفت: مجتمع آموزشي امام رضا(ع) در زميني به وسعت ٣ هزار متر مربع و در ٢ طبقه با اعتبار ٤٠ ميليارد ريال و مجموعه ورزشي امام رضا(ع) نيز با ٢ هزار متر مربع فضاي مسقف سرپوشيده با اعتباري بالغ بر ٢٠ ميليارد ريال احداث می‌شوند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.