.

کارشناس دینی:

صلوات شعبانیه یک دوره کامل امام‌شناسی است

سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه صلوات بر محمد و آل محمد(ص) گره‌گشای مشکلات دنیا و آخرت است، گفت: صلوات شعبانیه امام سجاد(ع) یک دوره کامل امام‌شناسی است.

1397/1/30 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام معرفت در سلسله سخنرانی‌های رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی اظهار کرد: صلوات شعبانیه دعایی نقل شده از امام سجاد(ع) است که سفارش شده است این دعا در هر روز ماه شعبان هنگام ظهر شرعی و نیز شب نیمه شعبان خوانده شود.
وی با اشاره به اینکه اعمال ماه شعبان و تمسک به اهل بیت(ع) زمینه رسیدن به اهداف قدسی و توحیدی را برای مومن فراهم می‌کند، افزود: در خصوص ماه شعبان پیامبر(ص) فرمودند: «این ماه ماه من است»، خدا رحمت کند کسی را که من را در ادای این ماه یاری کند.
 حجت الاسلام معرفت تصریح کرد: صلوات شعبانیه یکی از اعمال مستحبی ماه شعبان است که ادای آن قبل از اذان ظهر تاکید شده است و در واقع امام سجاد(ع) با عرضه این دعا برنامه تنظیم و مراقبت از وقت را به ما ارائه داده است.
سخنران حرم مطهر رضوی گفت: صلوات شعبانیه کلاس بیان فضائل اهل بیت(ع) و تبیین جایگاه آن بزرگواران به عنوان شجره نبوت است.
وی با بیان اینکه مضمون اصلی صلوات شعبانیه بیان جایگاه ائمه معصومین(ع) نزد پروردگار است، افزود: دعاکننده در این دعا از خداوند می‌خواهد که خانه قلبش را با اطاعت آباد کند و او را از شر معصیت و آلوده شدن به گناه محفوظ بدارد.
خطیب حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه ماه شعبان ماه ورود به ضیافت الله است، بنابراین ماه پیامبر(ص) نام گرفته است چرا که سیره نبوی شاهراه ورود به وادی الهی است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که این صلوات مربوط به امام شناسی و پیامبرشناسی است و تنها به ماه شعبان اختصاص ندارد، اما چون این ماه اختصاص به پیامبر(ص) دارد و در این صلوات خصایص ایشان و ائمه(ع) بیان شده است به خواندن این دعا در این ماه سفارش شده است.
وی با بیان اینکه صلوات شعبانیه متشکل از 10 شاخصه است که درک و فهم آن انسان را متوجه وجود با برکت محمد و آل محمد(ص) می‌کند، گفت: تدبر در این شاخصه ها موجب معرفت اهل بیت(ع) و نزدیک شدن به درگاه الهی می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
ختم 2 میلیارد و 800 میلیون صلوات در حرم رضوی
ذکر صلوات انسان را به رحمت الهی می‌رساند
برگزاری هزاران ختم صلوات و قرآن در حرم مطهر رضوی
صلوات بر محمد و آل محمد(ص) موجب رهایی از آتش جهنم می‌شود
 ختم 65 میلیارد صلوات در حرم مطهر رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.