.

بازدید مدیران کتابخانه آستان حضرت ابوالفضل عباس(ع) از کتابخانه و موزه ملی ملک

مدیران کتابخانه و دارالمخطوطات آستان حضرت ابوالفضل عباس(ع) از کتابخانه و موزه ملی ملک؛ بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران بازدید کردند.

1397/2/4 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، محمود عبدالرضا علی‌الصافی؛ معاون مدیر کتابخانه و دارالمخطوطات آستان حضرت ابوالفضل عباس(ع) به همراه جمعی از مسئولان بخش‌های تحقیقاتی این آستان مبارک به دیدن بخش‌های مختلف این گنجینه سه هزار ساله تاریخی و آثار متنوع فرهنگی و هنری آن نشستند و با نفایس و خدمات این موقوفه بیش از پیش آشنا شدند.
در طول این بازدید، دستاوردهای کتابخانه و موزه ملی ملک در حوزه کتابخانه‌ای‌‌ مانند روش‌های نوین کتابداری؛ اعم از حفاظت، نگهداری، مستندنگاری و معرفی نسخه‌های خطی و اسناد تاریخی برای گروه حاضر به ویژه مسئولان بخش‌های تحقیقاتی ادبی، تاریخی و اسناد آستان حضرت ابوالفضل عباس(ع) تشریح شد.
این برنامه در راستای بررسی زمینه‌های همکاری میان مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و عتبات عالیات انجام شد و مدیران دو مجموعه فرهنگی حاضر درباره ایجاد ارتباطات در حوزه‌های فرهنگی به تبادل نظر پرداختند.
از جمله موضوعات مطرح شده در این بازدید می‌توان به تبادل دانش‌ها، روش‌های نوین و دستاوردهای فرهنگی به خصوص در زمینه‌های نسخه‌های خطی و اسناد تاریخی، داده‌های دیجیتال مرتبط با عتبات عالیات و بررسی بسترهای مشترک همکاری برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری، اشاره کرد.
کتابخانه و موزه ملی ملک در سال 1316 خورشیدی توسط حاج حسین آقا ملک؛ بزرگترین واقف معاصر ایران وقف بر آستان ملکوتی امام هشتم(ع) شده است و علاوه بر اینکه نخستین موزه وقفی- خصوصی کشور به شمار می‌رود، یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی نیز است.
متولیان این موقوفه در طول سال‌های گذشته تلاش کردند تا یادگار این واقف نیک‌اندیش با بهره‌گیری از استانداردهای نوین و فناوری‌های جدید حوزه کتابداری و موزه‌داری روز به روز پیشرفت کند و مبدل به نمونه‌ای برجسته در حوزه موقوفات فرهنگی در کشور شود.
مدیران کتابخانه و دارالمخطوطات آستان حضرت ابوالفضل عباس(ع)، سوم اردیبهشت 1397، از کتابخانه و موزه ملی ملک واقع در تهران، خیابان امام خمینی(ره)، سردر باغ ملی(میدان مشق)، دیدن کردند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مدیر موزه هنرهای زیبای پوشکین روسیه از کتابخانه و موزه ملی ملک بازدید کرد
کتابخانه و موزه ملی ملک خدمات‌رسانی در روزهای پنج‌شنبه را از سر می‌گیرد
زمینه بهره‌برداری از خانه تاریخی ملک در بازار تهران فراهم می‌شود
نشست «فرش‌های دوره قاجار» در کتابخانه و موزه ملی ملک برپا می‌شود
تصویرهای مرقع کتابخانه و موزه ملی ملک در فرهنگسرای گلستان تهران به نمایش درآمد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.