.

با حضور مدیر روابط عمومی آستان قدس رضوی و رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی؛

ظرفیت‌های همکاری آستان قدس رضوی و بنیاد نخبگان با رویکرد افکارسنجی بررسی شد

ظرفیت‌های همکاری آستان قدس رضوی و بنیاد نخبگان خراسان رضوی با رویکرد افکارسنجی تبیین و بررسی شد.

1397/2/4 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، در این جلسه‌ که با حضور مدیر روابط عمومی آستان قدس رضوی و رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی برگزار شد، بر همکاری هر چه بیشتر این دو مجموعه و بهره مندی  از ظرفیت‌های نخبگان تاکید شد.
مدیر روابط عمومی آستان قدس رضوی در ابتدای این جلسه به معرفی فعالیت‌های مجموعه آستان قدس رضوی در حوزه‌های مختلف پرداخت و تصریح کرد: آستان قدس رضوی در حوزه‌های مختلفی همچون اقتصادی، فرهنگی، پژوهشی، درمانی و.... فعالیت می‌کند.
 مهدی رضوی‌کیا گفت: در گذشته حوزه فرهنگی محدود و معطوف به خود حرم بود، اما امروز این فعالیت‌ها به خارج از حرم نیز گسترش یافته است.
وی ادامه داد: تشرف سالانه بالغ بر 30 میلیون زائر و همچنین 7 میلیون زائر در ایام نوروز سال 97، حجم عظیم خدمات این مجموعه را نشان می‌دهد که در حوزه‌های مختلف زیارت و گردشگری در هیچ نقطه از جهان این حجم کار وجود ندارد.
مدیر روابط عمومی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه این حجم عظیم کار ماموریت جدیدی را نیز پیش روی ما قرار داده است، افزود: یکی از ماموریت‌های این مجموعه که در منشور هفتگانه رهبری نیز به آن تاکید شده، کمک به محرومان و نیازمندان است. تا کنون 600 هزار زائر زیارت اولی به این بارگاه ملکوتی مشرف شده‌اند. این امکان از سوی معاونت امداد و مستضعفان آستان قدس رضوی و با همکاری کمیته امداد و بسیج مستضعفان فراهم شده است.
رضوی‌کیا با بیان اینکه یکی از تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی، بهره‌مندی از فضای نخبگانی جامعه است، بیان کرد: ما برای تقویت فضای آستان قدس رضوی به نخبگان نیازمندیم. روابط عمومی آستان قدس رضوی به عنوان متولی حوزه ارتباطی وظیفه‌اش این است که فرابخشی عمل کند و تمام حوزه‌ها را پوشش دهد. بنیاد نخبگان یکی از مراکزی است که اگر تعامل و همکاری با آن برقرار شود و ارتباط نظام‌مندی وجود داشته باشد می‌تواند ما را به بخشی از اهدافمان برساند.
رضوی‌کیا ادامه داد: اگر اتاق فکری تشکیل شود، می‌تواند کارکردهای مفیدی داشته باشد. تولیت آستان قدس رضوی از فضای اتاق فکر برای تمام بخش‌های آستان قدس رضوی حمایت می‌کند.
وی اظهار کرد: در بنیاد نخبگان ما از تمامی اشخاص در حوزه‌های مختلف از جمله صنعتی، فرهنگی، اقتصادی و... دعوت به همکاری می‌کنیم.

آستان قدس رضوی؛ منشا تحولات ملی و فراملی
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی در ادامه این جلسه، با ابراز خرسندی از برقراری ارتباط و تعامل هر چه بیشتر با آستان قدس رضوی اظهار کرد: اگر آستان قدس رضوی بتواند از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کند می‌تواند منشا تحولات عظیمی در سطح  ملی و فراملی باشد.
سید سعید احمدی‌زاده عنوان کرد: اتفاقات بسیار خوبی در مجموعه آستان قدس رضوی رخ داده است. اگر بخواهیم تحولات اساسی‌تری اتفاق بیفتد، باید کارهای عملیاتی انجام دهیم و دیدگاه‌هایمان به سمت حرکت تحول آفرین باشد. ما باید برای هر کاری یک فرآیند و مدلی ارائه دهیم. در غیر این صورت هیچ ضمانت اجرایی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه اتاق فکرها باید ماموریت محور و با هدف رفع مسئله برگزار شود، افزود: نخبه کسی است که در راه آرمانها و اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشته باشد و افرادی به عنوان نخبه با ما همکاری می‌کنند که دلسوز نظام باشند.
احمدی‌زاده ادامه داد: این افراد با تفکرات مختلف باید وارد شوند و دستور کار نیز برای آنان تعریف شود. مسئله‌یابی دستگاهها یکی از کارهایی است که نخبگان می‌توانند انجام دهند. همچنین ارزیابی به دو صورت داخل مجموعه و خارج از مجموعه می تواند در رفع مشکلات به ما کمک کند.
وی میان بر سریع توسعه کشور را استفاده از ظرفیت‌های نخبگان دانست و گفت: ما معتقدیم اگر در بدنه  آستان قدس رضوی و خارج از این مجموعه کار به دست این گروه از افراد سپرده شود، سرعت کار بسیار بالا می‌رود.
رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی اضافه کرد: نخبگان از 10 استان انتخاب شده‌اند و قرار است در همایشی که با محوریت این بنیاد برگزار می شود، شرکت کنند. آستان قدس رضوی می‌تواند از این فرصت استفاده کرده و در برگزاری این همایش با ما همراه باشد تا از ظرفیت نخبگان سراسر کشور بهره‌مند شود.
احمدی‌زاده افزود: نخبه‌پروری و حمایت از این امر اثرگذاری بالایی در جامعه دارد. ما آمادگی لازم را داریم که در این زمینه با آستان قدس رضوی، همکاری و تبادل نظر داشته باشیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.