.

مسئول فنی بخش IVF بیمارستان فوق تخصصی رضوی:

فرآیند IVF امید داشتن فرزندی سالم را به زوجین نازا می‌بخشد

مسئول فنی بخش IVF بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: فرآیند IVF، امید داشتن فرزندی سالم را به زوجین نازا می‌بخشد.

1397/2/15 شنبه

به گزارش آستان نیوز، مینو نایبی ابراز کرد: بیش از هزار و 300 نفر به صورت سرپایی از خدمات بخش IVF بیمارستان رضوی در طول سال 1396 بهره‌مند شدند. همچنین در این مدت، هزار و 92 مورد  IVFو انتقال جنین و همچنین 140 مورد PRP، در این بخش انجام شده است.
وی با بیان اینکه بخش IVF بیمارستان رضوی با همکاری جمعی از پزشکان جنین‌شناس، متخصص‌های ارولوژی و زنان و زایمان در سال 1388 راه‌اندازی شده است، افزود: از جمله اقدامات این بخش می‌توان به پیک‌آپ، انتقال جنین، انتقال جنین فریز، IUI، اهدای جنین و تخمک، فریز کردن اسپرم، سونوهیستروگرافی و ... اشاره کرد.
نایبی با تذکر بر اینکه این بخش دارای قسمت‌های مختلفی مانند کلینیک نازایی، کلینیک مشاوره نازایی، IVF و آزمایشگاه جنین‌شناسی است، گفت: در حال حاضر 15 پرسنل شامل ماما، پرستار و کارشناسان آزمایشگاه در این بخش مشغول به کار هستند.
مسئول فنی بخش IVF بیمارستان رضوی با اشاره به اینکه فرآیند آماده‌سازی جنین و انتقال آن به درون رحم مادر نازا، IVF گفته می‌شود، ابراز کرد: دلایل نازایی متفاوت بوده و ممکن است زن یا مرد نازا باشد.
وی ادامه داد: بیمارستان رضوی به پشتوانه سطح خدمات و تجهیزات این بخش در کنار فعالیت‌های سایر بخش‌های بیمارستان توانسته نشان اعتبار‌بخشی ACI کانادا و بالاترین درجه آن یعنی دایموند یا الماس را اخذ کند.
این جراح و متخصص بیماری‌های زنان – مامایی، نازایی و IVF تصریح کرد: استفاده از بهترین تجهیزات موجود در کشور و ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی، موجب رضایت و آسودگی خیال مراجعین این بخش شده است.
وی با تذکر بر اینکه جنین متولد شده با فرآیند IVF ممکن است دارای مشکلات کروموزومی باشد، گفت: با انجام آزمایش‌های PGD وPGS  در بخش IVF بیمارستان رضوی که برای تشخیص ناهنجاری‌های ژنتیکی قبل از مرحله لانه‌‌گزینی در مادران به کار می‌رود، این مشکل در این بیمارستان حل شده و زوجین می‌توانند از داشتن جنینی سالم مطمئن شوند.
دکتر نایبی با تأکید بر اینکه کلینیک مشاوره نازایی بیمارستان رضوی در سال 1396 راه‌اندازی شده است، افزود: این کلینیک به صورت رایگان پاسخ‌گوی سؤالات تلفنی و حضوری مراجعین درباره نازایی، چگونگی مصرف دارو، اهدای جنین و... است.
مسئول فنی بخش IVF بیمارستان رضوی بیان کرد: دفترچه‌هایی در اختیار پزشکان متخصص در دیگر مراکز درمانی گذاشته شده است تا در صورت نیاز بیماران نازای خود را به این بیمارستان معرفی کنند.
وی به معرفی خدمات بخش IVF بیمارستان رضوی در حاشیه کنگره تولید مثل در تهران اشاره کرد و افزود: این بخش به صورت جدی در کمپین نازایی که در چهار سال اخیر برپا شده است، مشارکت داشته و در آن به صورت رایگان به ارائه خدماتی مانند ویزیت، سونوگرافی و آزمایش مراجعین نازا پرداخته است.
نایبی با بیان اینکه تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی این بخش مطابق با تعرفه‌های بخش غیردولتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، گفت: بیمه‌های تکمیلی برخی خدمات این بخش را پشتیبانی می‌کنند.
وی به نقش اثرگذار ماماها در کنار متخصصان زنان و زایمان اشاره و اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا زوجین ناامید با استفاده از روش‌های نوین، صاحب فرزندی سالم شوند و با رضایت کامل و روحیه‌ای پرنشاط این بیمارستان را ترک کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.