.

جنین‌شناس مرکز درمان ناباروری بیمارستان فوق تخصصی رضوی:

ارتباط تنگاتنگ گروه‌های مختلف درمانی زمینه‌ساز موفقیت بخش‌های ناباروری است

جنین‌شناس مرکز درمان ناباروری بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: همکاری و رابطه تنگاتنگی که بین گروه‌های مختلف درمانی وجود دارد، زمینه‌ساز موفقیت بخش‌‌‌های تخصصی ناباروری (IVF) است.

1397/2/16 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، دکتر فرید فرخی ابراز کرد: بخش IVF بیمارستان رضوی مشتمل بر دو گروه اصلی بستری و آزمایشگاه جنین‌شناسی است و رابطه تنگاتنگ بین این دو قسمت می‌تواند به طور چشمگیری نتیجه نهایی را ارتقا دهد.
وی ادامه داد: اقدامات آزمایشگاهی و رشد جنین در بیرون از بدن مادر در آزمایشگاه جنین‌شناسی انجام می‌شود و در قسمت بستری، نکات و راهنمایی‌های لازم به مراجعین ارائه شده تا بیمار با استرس کمتر و شرایط روحی آماده وارد مرحله درمان شود.
فرخی گفت: این آزمایشگاه جنین‌شناسی زیر نظر آزمایشگاه مرکزی بیمارستان رضوی فعالیت می‌کند، بنابراین تحت کنترل کیفی و دارای گواهی‌نامه‌هایی است که از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور صادر می‌شود.
وی آزمایشگاه جنین‌شناسی بیمارستان رضوی را از جمله نخستین مراکز کشور دانست که در آن آزمایش تعیین جنسیت جنین انجام می‌شود و گفت: همچنین این آزمایشگاه از اولین مراکزی است که وارد بحث آزمایش‌های PGS یا تشخیص ناهنجاری‌های ژنتیکی قبل از مرحله لانه ‌گزینی شده است.
رئیس آزمایشگاه بیمارستان رضوی تصریح کرد: شرایط محیطی و مواد مصرفی این آزمایشگاه مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی است و مراجعین با اطمینان خاطر می‌توانند به مرکز درمان ناباروری بیمارستان رضوی مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه مرکز درمان ناباروی بیمارستان رضوی با دیگر مراکز کشور و حتی خارج از کشور رقابت می‌کند، ادامه داد: میزان مهارت و تجربه پرسنل این بخش در کنار تجهیزات به‌روز و استاندارد آن، نقش مهمی در این موفقیت داشته است.
دکتر فرخی به فعالیت سه نفر نیروی فنی و یک نفر غیرفنی در آزمایشگاه جنین‌شناسی بیمارستان رضوی اشاره کرد و گفت: این افراد مجرب، فارغ‌التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی هستند و دوره‌های جنین‌شناسی را در مراکز پیشرفته گذرانده‌اند. همچنین همواره در راستای ارتقای سطح دانش خود در دوره‌های بازآموزی مرتبط شرکت می‌کنند.
وی از انکوباتورها به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که به طور معمول در آزمایشگاه‌های‌ جنین‌شناسی مورد استفاده قرار می گیرد، نام برد و اضافه کرد: انکوباتورها، شرایط محیطی را برای رشد جنین آماده می‌کنند و به خاطر نقش مهمی که دارند، باید از تنظیمات دقیق و تکنولوژی پیشرفته‌ای برخوردار باشند، همچنین می‌توان به «میکروسکوپ‌های injection» که دارای حساسیت و دقت بالایی هستند و برای تزریق اسپرم داخل تخمک استفاده می‌شود، اشاره کرد.
لازم به ذکر است؛ مرکز درمان ناباروی بیمارستان رضوی با بهره‌مندی از بخش‌هایی مانند کلینیک تخصصی درمان ناباروری، بخش IVF، کلینیک مشاوره نازایی و آزمایشگاه جنین‌شناسی، به عموم مراجعین خدمات‌رسانی می‌کند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
ناسازگاری‌های خونی نوزادان در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مرور شد
وقتی عروسک‌ها بیمار می‌شوند...
کنگره بین‌المللی «اختلالات هماتولوژی و آنکولوژی در نوزادان» آغاز بکار کرد
بیمارستان عروسکی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برپا شد
چهاردهمین کنفرانس «طب انتقال خون» در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برپا می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.