.

مشهد الرضا(ع) میزبان شخصیت‌های ضد صهیونیستی جهان است

گفتمان حمایت از آرمان «قدس»

امروز 14 ماه مه 2018 روز نکبت است. روزی که صدها هزار فلسطینی از سرزمین خود بیرون رانده شدند تا رژیم اشغال گر، فرش و عرش فلسطین را به اسم خود بزند. تا امروز هفتاد بار روز نکبت در تقویم جهانیان ثبت شده اما برخی مدعیان با گذشت این مدت هنوز روزه سکوت گرفته است.

1397/2/24 دوشنبه

در هفتادمین سالگرد روز نکبت 60 چهره ضد صهیونیستی در پایتخت معنوی ایران با محوریت «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» گرد هم آمده‌اند تا سنگ بنای اتحاد برای آزادی قدس را از مشهد الرضا پایه گذاری کنند.
این ششمین کنفرانس بین المللی افق نو است که همزمان با روز نکبت و سالروز تشکیل رژیم اشغالگر صهیونیستی با همکاری موسسه جوانان آستان قدس رضوی در مشهد الرضا برگزار می شود.

*فلسطین مسئله اول جهان اسلام
دیدگاه حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در مورد قدس صریح و روشن است. او معقتد است که مسئله اول جهان اسلام فلسطین است. تولیت آستان قدس رضوی در این خصوص عنوان کرد: اینجا مسئله دفاع از مظلومان است و بنای جمهوری اسلامی این است که در سراسر جهان از مظلومان حمایت کند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها دشمن جهان اسلام هستند، رهبر معظم انقلاب بارها اعلام فرمودند که سنی آمریکایی و تشیع انگلیسی هردو از نظر ما مردود است، اسلامی که امروز آل سعود به دنبال آن است مورد حمایت آمریکایی‌ها و مردود است.
وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب از فلسطین و آزادی قدس حمایت کرد، در حالی‌که فلسطینی‌ها سنّی‌مذهب هستند. بیشترین ضربه را آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به دلیل حمایت از فلسطین در این 30 سال به ما زده‌اند ولی باز هم معتقدیم مسئله اول جهان اسلام فلسطین است، اینجا مسئله دفاع از مظلومان است و بنای جمهوری اسلامی این است که در سراسر جهان از مظلومان حمایت کند.

*خارومیانه حیات خلوت اسرائیل
جیم دبلیو دین سردبیر سایت veterns today که برای شرکت در نشست افق نو به مشهد سفر کرده است، در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری کنفرانس بین‌المللی افق نو گفت: آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل تصمیم گرفته‌اند که خاورمیانه را به حیاط خلوت خود تبدیل کنند و از طرف دیگر انگلیس و فرانسه نیز بدنبال این هستند که دستی در منطقه داشته باشند.
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: کشورهای عربی به دلیل تمایل برای داشتن پشتوانه نظامی و تسلیحاتی بدنبال گسترش تعاملات و ارتباطات خود با کشورهای غربی و آمریکا هستند و از همین‌رو مطیع این کشورها هستند.
جیم دبلیو تصریح کرد: کشورهای عربی بدنبال گسترش ایران‌هراسی در منطقه و در دنیا هستند و کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز به گونه‌ای عمل میکنند که دیگر کشورها هم حقیقت این دروغ محض را باور کنند؛ در این راستا تبلیغاتی به راه‌انداخته‌اند که ایران بدنبال ساخت و دستیابی به سلاح های اتمی بوده و تهدیدی جدی برای منطقه بشمار می‌آید.

*توصیه‌های ایران هراسی؛‌ «زنده بر نمیگردی!»
«ساندر هیکس» فعال سیاسی و اجتماعی آمریکایی که در این کنفرانس شرکت کرده است، نگاهی به حادثه تروریستی یازده سپتامبر داشت. او در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو، حادثه تروریستی یازده سپتامبر را هدفی از پیش تعیین شده برشمرد و اظهار کرد: این برنامه از ماه‌ها قبل پیش بینی شده بود اما با دروغ پردازی‌های رسانه‌ای سعی کردند تا این حادثه را یک اقدام تروریستی از سوی مسلمانان نشان دهند.
وی ادامه داد: از دیدگاه من حادثه 11 سپتامبر یک داستان مضحک برای اسلام هراسی بود و در پی آن قصد داشتند تا به مردم آمریکا و جهان بگویند ایران به دنبال جنگ افروزی است.
هیکس افزود: مردم به ویژه قسمت‌های جنوبی آمریکا که اغلب زندگی سنتی دارند به گفته‌های دولت و رسانه‌ها اعتماد دارند و همین موضوع سبب شده که دورغ‌پردازی مضحک درباره حادثه یازده سپتامبر را باورکنند و از اسلام و مسلمان و به ویژه ایرانیان ترس داشته باشند.
این فعال سیاسی و اجتماعی آمریکایی ادامه داد: روزی که من قصد داشتم به ایران سفر کنم بسیاری از آنان به من هشدار می‌دادند که از این سفر زنده بر نمی‌گردم اما من در این کشور امنیت و آرامش قابل توجهی را دیدم.

*ارسال تسلیحات با پوشش کمک‌های بشر دوستانه
رئیس سابق اداره ویزای آمریکا از دیگر میهمانان ششمین کنفرانس بین المللی افق نو است. مایکل اسپرینگمن معتقد است: آمریکا در قالب کمک‌های بشر دوستانه مثل ارسال شیرخشک تسلیحات خود را به کشورهای مورد هدفش ارسال می‌کند و متأسفانه این موضوع از دید و اطلاع مردم با فعالیت‌های رسانه‌ای مخفی نگه داشته می‌شود.
او گذار به دوران فعالیت خود در کنسولگری جده داشت و اظهار کرد: آمریکا در عربستان به دنبال جذب افراد و ایجاد پایگاهی قوی در منطقه است بنابراین افرادی در پوشش دیپلمات در این کشور فعالیت‌های اطلاعاتی دارند.
رئیس سابق اداره ویزای آمریکا ادامه داد: بیشتر افرادی که در کنسولگری جده فعالیت می‌کنند ماموران اطلاعات سازمان سیا آمریکا هستند تا در پوشش دیپلمات به فعالیت های خود بپردازند.