.

افسر سابق سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا در گفتگوی تفصيلي با ستاد خبري كنفرانس افق نو:

حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه به درخواست اسرائیل/سیطره رژيم صهيونيستی بر رسانه‌های آمریکایی

فیلیپ جیرالد افسر سابق سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا است. او پس از خارج شدنش از سازمان سیا به افشاگری روی می‌آورد تا به جهانیان و مردم آمریکا بگوید که حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه و حتی کشته شدن فرزندان‌ آن‌ها در منطقه به دلیل وجود تسیلحات کشتار جمعی و تهدید بودن این کشورها برای مردم آمریکا نبوده است.

1397/2/24 دوشنبه

او می‌گوید رسانه‌های آمریکایی تحت سیطره تحت سیطره تندروهای یهودی نومحافظه کار است.
او این روزها برای حضور در ششمین كنفرانس بین‌المللی افق نو در مشهد الرضا(ع) است. جيرالد ایران را کشوری با امنیت بالا و آرام می‌داند. به گفته او برخلاف تصور مردم آمریکا از چهره خشن ایران، او بهترین خاطراتش را در این سفر از مردم با احترام ایران و مشهد داشته است. در ادامه گفتگويی با او داشتيم.

*شما به عنوان فردی كه اطلاعات نظامی از فعالیت‌های آمریکا داشتید چرا پس از خارج شدن از این سازمان، اطلاعات را با افشاگری در اختیار مردم آمریکاو حتی رسانه‌ها قرار دادید؟
بهتر است در نگاه نخست تعریفی از افشاگری داشته باشیم. افشاگری در برهه‌ای از زمان رخ می‌دهد که تمام اقدامات صورت گرفته از سخنرانی تا اطلاع رسانی برپایه پنهان کردن حقایق باشد در این شرایط افرادی که حق جو هستند به افشاگری هایی می‌پردازند تا دیگران از این دروغ پردازی ها آگاه کنند.

*بیشترین افشاگری‌ها به چه دورانی برمی‌گردد؟
بیشترین افشاگری‌ها در آمریکا به دوران حضور آمریکا در عراق بر می‌گردد. آن زمان به مردم آمریکا گفته می‌شد که عراق به تسلیحات کشتار جمعی دست یافته است و خطری برای این کشور است. اما در دوران کاری خود متوجه شد که عراق هیچ گونه تسیلحات کشتار جمعی ندارد. برای من سئوال بود که چرا در عراق باید باشیم در حالی که این کشور هیچ گونه سلاح کشتار جمعی ندارد. به همین دلیل پس از آنکه از سازمان سیا خارج شدم به افشاگری جنگ‌ها و حضور آمریکا در دیگرکشورهای منطقه خاورمیانه روی آوردم.
متاسفانه رسانه‌ها به واسطه آنکه تحت نظر و مدیریت قدرتمندان هستند اطلاع رسانی‌های که انجام می‌دهند نیز با نظر و خاص آنان است.

*پس اعتقاد شما بر این است که در اطلاع رسانی به مردم آمریکا، رسانه‌ها سانسور خبری و یا حتی دروغ پردازی دارند؟
بله درست است. متاسفانه رسانه‌های آمریکا در اطلاع رسانی برای تحولات منطقه آنچه را که به آنان دیکته می‌شود و یا خواسته اند به مردم می‌گویند. دلیل آن هم به این موضوع بر می‌‌گردد که رسانه‌های آمریکا در سیطره یهودیان تندرو هستند.
من برای شما توضیحات بیشتری می‌دهم. ببینید پنتاگون خبرنگاران خاص خود را دارد. افرادی که به خواست و نظر آن‌ها اطلاعات جنگ و حضور نظامی آمریکا در منطقه را مخابره می‌کنند. زمان جنگ ویتنام تلفات مالی و جانی بسیاری به همراه داشت پس از آن برای آنکه حضور نظامی آمریکا در منطقه از سوی مردم آمریکا پذیرفته شود آن‌ها تصمیم گرفتند که کشورهایی مانند عراق و ایران را دشمنان درجه یک مردم آمریکا تلقی کنند که به دنبال جنگ افروزی هستند. با این کار اولا دلیل خود برای حضور در منطقه را توجیح کرده بودند. در ثانی افکار عمومی را با کم جلوه دادن تبعات مالی حضور نظامی در یک کشور همراه خود کرده بودند.

*حضور نظامی آمریکا در عراق با چه هزینه‌هایی همراه بود؟
کشته شدن تعدادی از آمریکایی‌ها هزینه بسیاری است که به خانواده‌‌های آنان تحمیل شد. بسیاری از اقتصادان‌ها در برآورد هزینه‌های حضور آمریکا در عراق گفته اند که رقمی بیش از 7 تریلیون دلار هزینه شده است. آن‌ها گفته‌اند که بخش اعظم این پول‌ها استقراض از بانک‌ها بودکه دولت باید جدا از رقم پول بهره‌های آن را نیز بدهد. اما مردم آمریکا از این چیزها بی‌اطلاع هستند چون رسانه ها مثل یک آهنگ مداوم به آنان می‌گویند که این کشورها تهدیدی برای آنان است و باید آمریکا در این منطقه حضور نظامی داشته باشد.
الان بیشتر روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های آمریکا در اختیار یهودیان تندوروی چپی، کمونیست گرا وبا سیاستهای جنگ افروز است. شما سری به صفحات این روزنام و حتی فیس بوک، گوگل و یاهو بزنیدمی‌بینید که 50 درصد اخبار آن‌ها به تکرار همین ادعاهای واهی می‌گذرد.

*اسرائیل از سطیره بر رسانه‌ها چه اهدافی را دنبال می‌کند؟
اسرائیل به دنبال شکستن کشورهای اسلامی و کوچک کردن این کشورهاست. اسرائیل با این اقدام می خواهد تسلط خود بر منطقه را افزایش دهد.

*برگزاری کنفرانس بین المللی مشهد با خروج آمریکا از برجام همراه شد. شما شخصیت ترامپ و دیدگاه او در مورد ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

من از نزدیک با شخصیت ترامپ آشنایی دارم. ترامپ قبل از پیروزی در انتخابات قول داده بود نیروهای نظامی این کشور را از منطقه و سوریه خارج می‌کند و با سیستم فساد مبارزه می‌کند اما اكنون تمام قول های خودرا فراموش کرده است. درمورد برجام احساسی عمل کرد. ایران 5 سال زمان سپری کرد تا با کشورهای جهان در حوزه مسائل هسته‌ای به یک توافق برسد اما او از همان ابتدای حضورش گفت که برجام یک توافق بد است. دامادو دختر ترامپ به جریان‌های تندروی صهیونیست نزدیک هستند و این جریان ها در بدنه دولت ترامپ نفوذ زیادی دارند. همین مسئله سبب شده تا اسرائیل دیکته کننده اهدافش به آمریکا باشد. شما می‌بینید که اکنون جان بولتن با یک سابقه بد که در کارنامه کاری او تندروی‌هایش برای جنگ افروزی وجود دارد در بدنه دولت ترامپ حضور پیدا می‌کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.