.

معاون املاك و اراضي آستان قدس رضوي خبر داد

اعطای امضای نیابتی به مستأجران برای امضای اسناد موقوفه در دفاتر اسناد رسمی

معاون املاك و اراضي آستان قدس رضوي از اعطای امضای نیابتی و یا ثبت اثر انگشت به مستأجران جهت امضاء سند اجاره رسمی از جانب خود در دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

1397/2/26 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، غلامرضا رحمتي زاده در این خصوص گفت: پیش از این در کلیه موارد انتقال اسناد اجاره، نماینده آستان قدس رضوی به عنوان موجر، شخص انتقال دهنده و شخص انتقال گیرنده می بایست در دفاتر اسناد رسمی در زمان معینی حضور یافته و با حضور در دفاتر اسناد رسمی ذیل اسناد تنظیمی امضاء می‌کردند.
وی افزود: از این پس در جهت رفاه حال مستأجرین و کاهش مدت زمان این فرآیند، در مواردی که صرفاً مستأجر رسمی آستان قدس رضوی به عنوان ذی نفع نسبت به انتقال ملک تحت اختیار خود به شخص دیگری اقدام کند، آستان قدس رضوی به شخص انتقال دهنده (مستأجر رسمی آستان قدس رضوی در سند) برای تنظیم سند در دفترخانه مطابق پیش نویسی که به تأیید نمایندگان آستان قدس رضوی رسیده است از طرف خود به انتقال دهنده یا همان مستأجر رسمی، اعطاء نمایندگی می‌دهد.
رحمتی‌زاده بیان کرد: در دو سال گذشته موضوع چابک سازی فرآیندهای اجرایی حوزه معاونت املاک و اراضی آستان قدس رضوی به صورت جدی در دست پیگیری و اقدام بوده است به طوری که در سال 95 موضوع اعطا نمایندگی فرآیند تجدید اجاره در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه معاونت املاك و اراضي آستان قدس رضوي حسب تنوع مأموریت‌ها، کارکرد و تعدد مراجعین بنا را بر تسهیل و تسریع امور دارد، افزود: پیش از این، شش نماینده از طرف آستان قدس رضوی روزانه برای امضاء حداقل یکصد سند تنظیمی اجاره رسمی به دفاتر اسناد رسمی مشهد مراجعه می‌کردند در نتیجه امور به کندی انجام می‌گرفت که تصمیم اخیر به منظور روان سازی و تسریع در امور مراجعین اتخاذ شده است.
معاون املاك و اراضي آستان قدس رضوي افزود: آنچه مورد تأکید است اینکه سردفتران محترم دفاتر اسناد رسمی حسب تکالیف ذاتی حین تنظیم سند رسمی اجاره دقت کنند تا در تنظیم سند جدید مطابق اعتبارنامه حقوق طرف‌های سند رعایت شود.
رحمتی‌زاده اضافه کرد: بخشی از فرآیندهای اجرایی حوزه معاونت املاک و اراضی آستان قدس رضوی تدوین و در پورتال این معاونت بارگذاری شده است که مستأجرین می‌توانند برای بهره برداری بیشتر به پورتال معاونت املاک و اراضی مراجعه کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.